İYİ Partili isimden koronavirüse ilişkin flaş açıklama: Açıklanan rakamları 10'la çarpın

İYİ Partili isimden koronavirüse ilişkin flaş açıklama: Açıklanan rakamları 10'la çarpın

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, koronavirüse ilişkin açıklanan rakamların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Çıray, "24 Ağustos'ta Malatya’da 28 ölüm vakası varken, aynı gün Türkiye genelinde 18 ölüm vakası bildirilmiştir" dedi.

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele sürecine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Haftalık yazılı açıklamasında koronavirüs sericini değerlendiren İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Çıray, "24 Ağustos 2020’de Malatya’da 28 ölüm vakası varken, aynı gün Türkiye genelinde 18 ölüm vakası bildirilmiştir" sözleri ile verilerde çelişki olduğunu belirtti.

İYİ Partili isimden koronavirüse ilişkin flaş açıklama: Açıklanan rakamları 10'la çarpın

"ALINAN ÖNLEMLER YETERSİZ"

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Çıray, koronavirüse ilişkin yaptığı açıklamada iktidarın sağlığı değil ekonomiyi tercih ettiğini ifade etti ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında alınan önlemlerin yetersiz olduğunu vurguladı.

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Çıray, salgın devam ederken birçok ekonomik ve sosyal faaliyetin önünün erken açılmasının 'Türkiye’yi Kovid-19 açık hava hastanesine çevirdiğini' söyledi.

Çıray “Kurban Bayramımızda turizmi teşvik edecek kararlar alınmıştır. Bununla kalmayan AKP iktidarı 18 yıllık beklemeden sonra zaten ibadete açık olan Ayasofya’yı tekrar ibadete açarken binlerce insanı bir araya getirmiştir. Daha da önemlisi resmi olarak 900 binin üzerinde Kovid-19 hastası bulunan Ruslara Türkiye’nin kapıları açılmış ve salgının bulaşma riski artırılmıştır."  dedi.

Çıray, bugün itibarı ile sahadan aldıkları bilgilere göre entübe ve yoğun bakım hasta sayılarının Nisan ayının başındaki sayılardan daha fazla olduğunu söyledi ve yeni vaka artış oranının günde yüzde 20'lere kadar ulaştığını belirtti.

Çıray, "Doktorlara nefes darlığı, solunum yetmezliği ve yutkunma güçlüğü olmayan KOVID-19 pozitif hastaları yatırmamaları, evlerinde takip etmeleri talimatı verilmiştir. Yani açıklanan rakamları 10 ile çarpmak daha doğru olacaktır. Bunun yanında SGK özel hastanelere para ödememeye başlamıştır." dedi.

"AÇIKLANAN RAKAMLARI 10'LA ÇARPIN"

24 Ağustos 2020’de Malatya’da 28 ölüm vakası varken, aynı gün Türkiye genelinde 18 ölüm vakası bildirilmiştir. Gerçeklerin gizlenmesi mümkün olmadığına göre bu şeffaflık dışı yöntem derhal terk edilmelidir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.