Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu'nun tam aksine hükümetin Libya politikalarına tam destek verdi

Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu'nun tam aksine hükümetin Libya politikalarına tam destek verdi

AK Parti hükümetinin Libya'da uyguladığı politikaları Saadet Parti'si genel başkanı Temel Karamollaoğlu, isabetli bularak desteklemesi millet ittifakının diğer partisi CHP nin tam tersine görüş beyan etmesi, ittifakta çatlakmı var görüşüne hakim oldu.

Cumhuriyet halk partisinin cumhur ittifaki hükümetinin sınır ötesi dış politikalarıan hep karşı çıkması ve özellikle Libya konusunda Türkiye'nin tarafsız davranması gerektiğini belirterek eleştirmesine karşılık, millet ittifakı ortağı Saadet Parti'si genel başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan tam aksine açıklama geldi. Karamollaoğlu, hükümetin libya politikalarını isabetli buluyoruz açıklaması, acaba kafalarda millet ittifakında çatlakmı var soru işaretlerine sebep oldu.

MİLLET İTTİFAKINDA ÇATLAKMI VAR

Konuyla ilgili açıklamalarad bulunan Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Şu anda iktidarın Libya'da takındığı tavır isabetli. Libya'yı bölünmeye götürme tehlikesi arz eden ve Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde meşru olmayan Hafter ve yandaşlarının bir an önce bu savaştan çekilmesinin Libya'nın geleceği yönünden büyük önem arz ettiğinin kanaatindeyiz" dedi.
 

824527.jpg

"HÜKÜMETİN LİBYA POLİTİKALARINI İSABETLİ BULUYORUZ"

SP lideri Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan temel  Karamollaoğlu, hükümetin Libya politikasına tam destek vererek, şunları kaydetti:


LİBYA'DAKİ TAVRIMIZ İSABETLİ

"Şu anda iktidarın Libya'da takındığı tavır isabetli bir tavır. Libya'yı bölünmeye götürme tehlikesi arz eden ve Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde meşru olmayan Hafter ve yandaşlarının bir an önce bu savaştan çekilmesinin Libya'nın geleceği yönünden büyük önem arz ettiğinin kanaatindeyiz.

LİBYA PETROL ZENGİNİ

Libya, Kuzey Afrika'da nüfusu fazla olmayan, ama petrol zengini bir ülke. Batılıların Libya'ya önem vermelerinin tek sebebi Libya'nın petrol kaynakları.

FRANSA GEÇMİŞİ İLE YÜZLEŞSİN

Hele burada Fransa'nın küstahça çıkıp birtakım açıklamalar ve kışkırtmalarda bulunmalarını telin ediyorum. Fransa, önce kendi geçmişi ile yüzleşmelidir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.