Kurban bayramı sebebiyle trafikte büyük yoğunluk

Kurban bayramı sebebiyle trafikte büyük yoğunluk

Anadolu Otoyolu'nun Düzce bölümünde trafiğin en yoğun olduğu 1, 2 ve 3. Viyadük ile Bolu Dağı Tüneli arasında yer alan yolun 3 şeridinde de araçların oluşturduğu yoğunluk sebebiyle araçlar uzun kuyruklar meydana getirirken, trafik oldukça yavaş ilerliyor.

Anadolu Otoyolu'nun Düzce bölümünde trafiğin en yoğun olduğu 1, 2 ve 3. Viyadük ile Bolu Dağı Tüneli arasında yer alan yolun 3 şeridinde de araçların oluşturduğu yoğunluk sebebiyle araçlar uzun kuyruklar meydana getirirken, trafik oldukça yavaş ilerliyor. Bu bölümde bulunan trafik ekipleri, sürücülerin dikkatli olması uyarısını tekrarlıyor. Yolda arızalanan otobüs, tır ve arabalar sebebiyle trafikte bazen durmalar oluşuyor. Yol üzerinde oluşan sıkışıklık sebebiyle otoyolda araçlar, Karayolları ve polis ekipleri tarafından Kaynaşlı Gişeleri mevkiinden D-100 kara yolu Bolu Dağı tarafına doğru yönlendiriliyor. D-100'e yönlendirmesi yapılan araçlar sebebiyle Bolu Dağı'nda da bir yoğunluğun olduğu görüldü. Trafiğin kimi zamanlarda durduğu Bolu Dağı bölümünde, ekipler trafiğin akması ve yavaş ilerlememesi adına Abant Gişelerindeki yer alan trafik lambalarını devre dışı bırakarak, araçların daha hızlı bir şekilde ilerlemesi için çaba harcıyor. 

Yoğunluk Sebebiyle Sürücüler Yönlendiriliyor

Abant Gişelerine kadar olan kesimde yoğunluğun arttığı zamanlarda ise trafik yeniden Anadolu Otoyolu bölümüne doğru yönlendiriliyor. Anadolu Otoyolu'nun Bolu tarafında yer alan Yumrukaya, Köroğlu Park, Yeniçağa ve Gerede ile Karadeniz bağlantı kesiminde de araçların kalabalık yarattığı görülüyor. Otoyolun Dörtdivan Kavşağı ile Gerede ile Karadeniz bağlantısını sağlayan kesimde Karadeniz istikametinde bulunan şehirlere ulaşmak isteyen sürücüler sebebiyle ortaya çıkan araç yoğunluğu, zaman zaman trafikte yığılmaların oluşmasına sebep oluyor. Diğer bir taraftan, otoyol üzerinde yer alan dinlenme tesislerine giriş çıkış yapmak isteyen sürücüler de trafiğin sıkışmasında en büyük nedenlerden birine yol açıyor. Emniyet, jandarma ve Karayolları ekipleri, ulaşımın yavaş ilerlemesini önlemek ve trafiğin daha kızlı akması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.