MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında milyonlar için konuştu! Asgari ücret, EYT ve 3600 ek gösterge açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında milyonlar için konuştu! Asgari ücret, EYT ve 3600 ek gösterge açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, EYT, asgari ücret ve 3600 ek gösterge konusunda açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Grup Toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli konuşmasında vatandaşların son günlerde en önemli gündem maddesi olan asgari ücret konusunda," Biz emeğin ve emekçi kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Asgari ücretle geçinen yaklaşık 8 milyon kardeşimizin enflasyona ezdirilmemesi, insanca yaşayacakları bir ücret seviyesine çıkarılmaları beklentimizdir." dedi.

ASGARİ ÜCRET MESAJI

“İşçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek” ücrettir diyerek asgari ücretin tanımını yapan Bahçeli şunları söyledi:

"Şu kış kıyamette insanlarımızın haklı taleplerini karşılamak hepimizin sorumluluğu altındadır. Aralık ayının ilk haftası toplanacak olan 'Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun enflasyonun üzerinde bir zam belirlemesi, ekonomik zorluklara direnen kardeşlerimizin yüreğine su serpmesi Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi çağrısıdır. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken hepinizi saygılarımla selamlıyor, başarılarla dolu bir hafta geçirmenizi içtenlikle temenni ediyorum."

3600 EK GÖSTERGE

Memurların merakla beklediği 3600 ek gösterge konusuna değinen MHP Lideri Bahçeli, " Polislerimize, öğretmenlerimize, hemşirelerimize, imamlarımıza, uzman jandarmalarımıza, uzman çavuşlarımıza 3600 ek göstergenin verilmesi maksadıyla hükümete her desteği vereceğiz, her çalışmanın içinde olacağız." diye konuştu.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

MHP'nin verdiği sözleri unutmayan bir parti olduğunu dile getiren Devlet Bahçeli sayıları 5 milyona yaklaşan Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) durumu hakkında ise şunları kaydetti:

"Biz verdiğimiz sözleri unutmadık, çünkü biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Hiçbir vatandaşımızın hayalleriyle oynamayı aklımızdan geçirmedik. 24 Haziran Seçimlerine giderken hazırlamış olduğumuz Beyannamemizde neyi vaat etmişsek arkasındayız. Mesela, “Emeklilikte Yaşa Takılan” kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Sayıları 6,3 milyonu bulan bu kardeşlerimizin mağduriyetlerinin telafisi bizim amacımızdır. Bütçe imkanları doğrultusunda, kademeli geçiş uygulamasını dikkate alarak, geniş bir siyasi uzlaşma kapsamında EYT sorunu TBMM’de çözülerek gündemden tamamıyla çıkarılmalıdır. "

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.