PKK'ın cinayetlerine ortaktınız, şimdide tecavüzlerine de mi ortak oldunuz

PKK'ın cinayetlerine ortaktınız, şimdide tecavüzlerine de mi ortak oldunuz

HDP Mardin milletvekili Tüma Çelik'in bir kadına tecavüz skandalı ardından, HDP ile ittifak yapanlar, sözde sanatçılar ve aydınlar dan hiç ses çıkmaması büyük tepkilere neden oldu .

Seçim kampanyaları esnasında bir kadına tecavüzde bulunması ve tecavüze uğrayan kadının şikayetiyle ortaya çıkan rezalete, ahlaksızca "Bana bir şey olmaz. En fazla siyaset hayatım biter, gider Avrupa'da yaşarım. Yöre halkı da erkektir, zamparalık yaptı der. Ama senin ve ailenin hayatı biter" sözleri ile basite alarak kadını tehtitle  vazgeçirmeye çalışan HDP Mardin milletvekili Tüma Çelik'e tüm Türkiye'den büyük tepki ve kınama gelmesine rağmen, HDP ile ittifak yapanlar,sözde sanatçılar ve aydınlar dan hiç ses çıkmaması tepkilere neden oldu . 

1.jpg

BÜLENT TURAN DEMİRTAŞIN EŞİNE HAKLI OLARAK SAHİP ÇIKANLAR ŞİMDİ NERDE?

2-001.jpg2-001.jpg

Bu çirkin olayla ilgili sosyal medya hesaplarından çok sert açıklamalarda bulunan ak parti grup başkan vekili bülent turan," Demirtaş'ın eşine (haklı olarak) sahip çıkanlar, HDP Mv tarafından tecavüze uğrayan kadına da sahip çıksınlar! Partisi zarar görmesin diye istifa etmişmiş...tecavüz yok! kadın hakkı/mağduriyet yok! lanet olsun samimiyetsizliğinize iki yüzlülüğünüze " diyerek bu çirkin olay karşısında sessiz kalanları eleştirdi.

4.jpg

TURAN: DAĞDAKİ DE AYNI ŞEHİRDEKİ DE 

Bülent Turan " İtirafcı olan 1150 terörist PKKnın tecavüz üssü haline gelen kandildeki iğrençlikleri anlattığında susanlar; bu gün kendi Mv'nin şehirdeki tecavüzüne kör ve sağırlar! Kadın hakları diye en çok bağıran samimiyetsizler bir kez daha gösterdiki; dağdaki de aynı şehirdeki de!! diyerek bu çirkin olaya sessiz kalanları çok sert bir şekilde eleştirdi.

Vatandaşlarda bu olay karşısında sessiz kalmayarak sosyal medya hesaplarından  HDP'li tecavüzcü milletvekilini çok sert eleştirerek, ona sahip çıkan ve sessiz kalan, hatta utanmadan bile tecavüze uğrayan kadını davasından vazgeçirmek ve susturmak için ikna odalarında  baskı kurmaya ve tehtit etmeye çalışan  kişi ve çevreleri de yerden yere vurdular. 

İşte o paylaşımlardan bir kaçı 

1-001.jpg

5.jpg

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.