Sağlık Bakanlığından 81 ile genelge: Sağlıkçılar il dışına çıkamayacak

Sağlık Bakanlığından 81 ile genelge: Sağlıkçılar il dışına çıkamayacak

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilin müdürlüklerine sağlıkçılar ile ilgili genelge gönderildi. Genelgede, ''Her ne sebeple olursa olsun bu süreçte görevinden çekilme (istifa) talebinde bulunan personelin talepleri kabul edilmeyecek.'' denildi.

Türkiye genelinde normalleşme sürecine geçildi. Ancak artmaya devam eden koronavirüs vakaları nedeniyle Sağlık Bakanlığı da önlemlerini almaya başladı. Bu kapsamda  Bakanlık tarafından 81 ilin sağlık müdürlüklerine gönderilen genelge ile sağlıkçılar hakkında bir dizi kararlar alındı.

*Genelgeye göre sağlık çalışanları tam zamanlı olarak mesailerine devam edecek.

*İstifa etmek isteyen personellerin taleplerinin kabul edilmeyecek.

*İzne çıkan personelin mücbir sebepler dışında şehir dışına çıkmasına müsaade edilmeyecek.

BELİRLİ ATAMALARA İZİN!

Sağlık personelinin talebi ile, eşinin emekliye ayrılmasından kaynaklı atama, öğrenim durumuna dayalı atama, alt ve üst hizmet bölgelerine atama ile karşılıklı yer değiştirme ve engelli durumundan kaynaklı atamalara izin verilecek. 

Öte yandan bakanlık uhdesinde görev yapan ancak başka kamu kurum ve kuruluşlarına atanma talep eden sağlıkçıya, muvafakat verilmesi uygulamasına da izin verilecek. 

PERSONEL MÜCBİR SEBEPLER DIŞINDA İL DIŞINA ÇIKAMAYACAK

Genelgede," Sağlık hizmetinin sunumunda artan acil bir ihtiyaç olması halinde, idari izinli sayılan personelin, mezkur izinlerinin sonlandırıp görevlerine dönmelerinin sağlanmasına ilişkin olarak kurum amirlerine yetki verilmiş olup, bu kapsamda izin kullanan personele mücbir sebepler dışında ikamet ettikleri il dışına çıkmamaları bildirilecek." ifadelerine yer verildi. 

Bakanlıkça zorunlu olarak iller arası geçici görevlendirilen (resen) personelin ayrılışı hemen yapılacak olup, görevlendirildiği yere gitmesi sağlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.