Telegramın kurucusu Durov'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a onur mesajı!

Telegramın kurucusu Durov'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a onur mesajı!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kullanıcılarına dayattığı Gizlilik Sözleşmesi ardından birçok kullanıcı, platformu terk ederek farklı applikasyonlar kullanmaya başladı. Telegram'ın kurucusu da bu durumu değerlendirdi.

Küresel çapta 2 milyardan fazla kullanıcıya hitap eden anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın, kullanıcılarının kişisel bilgilerini Facebook ve diğer pazarların reklam alanında kullanması amacıyla paylaşıma açacağını bildirdiği bir sözleşmeyi kullanıcılarına kabul ettirmek istemesi üzerine büyük tepkiler görerek çok sayıda kullanıcı kaybetti. Sözleşmeyi kabul etmek istemeyen internet kullanıcılarının başka uygulamalara yönelmesiyle Telegram, BİP, Signal gibi applikasyonların da indirme sayısı son zamanların en yüksek rakamlarına ulaştı.

Bu durumu değerlendiren Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, 'Tarihin en büyük dijital göçüne tanık olabiliriz!' ifadeleriyle WhatsApp'ın terk edilişini ele aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Telegram hesabı açması üzerine Türkiye'de de uygulama kullanıcısı sayısının oldukça artması üzerine popüler mesajlaşma uygulaması Telegram'ın kurucusu Durov, bundan onur duyduğunu belirtti.

Telegramın kurucusu Durov'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a onur mesajı!

'İNSANLIK TARİHİNİN EN BÜYÜK DİJİTAL GÖÇÜ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun da Telegram'a katıldığını vurgulayan Durov,  küresel çapta Telegram'a yoğun bir ilgi olduğunun altını çizdi ve "İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyor olabiliriz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro da Telegram kanallarını açtılar." ifadelerini kullandı.

Telegramın kurucusu Durov'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a onur mesajı!

"LİDERLERİN TERCİHİNDEN ONUR DUYDUK"

Liderlerin, hitap ettikleri kitle ile güvenilir bağlantı kurmalarının tek doğrudan yolunun Telegram olduğunu savunan Durov, "Liderlerin Telegram'ı tercih etmesinden ötürü onur duyduk. Telegram kanalları, 2010'ların teknoloji platformlarıyla eş anlamlı hale gelen manipülatif algoritmaları kaldırarak kamusal iletişime şeffaflık ve bütünlük kazandırır" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.