Türkiye genelinde eş zamanlı büyük uygulama

Türkiye genelinde eş zamanlı büyük uygulama

İçişleri Bakanlığı tarafından ülkemizde 62 bin 95 personelin katılım sağladığı uygulama sonucunda kaydı bulunan 1473 şüpheli şahıs yakalandı, 49 kayıp kişi de bulundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından ülkemizde 62 bin 95 personelin katılım sağladığı uygulama sonucunda kaydı bulunan 1473 şüpheli şahıs yakalandı, 49 kayıp kişi de bulundu. İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet yürüten Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca Kurban Bayramı'nda huzur ve güven ortamının süresinin sağlanması adına ülkemizde genel olarak eş zamanlı "Türkiye Güven Huzur" uygulaması yapıldı. Yapılan uygulamanın 09.00 ile 13.00 saatleri arasında Kurban Bayramı öncesi ve devamında halkın yoğun şekilde yer alabileceği park-bahçe, banka ile bankamatiklerin çevrelerinde, kurbanlık hayvan satışı yapılan ve kesim işlemlerinin yapıldığı alanlarda şüpheli paketlere karşı kontrol ve bu güzergahlara doğru olan bulvar, cadde ve sokaklarda şüpheli şahıslara ve araçlara yönelik olarak yol uygulaması biçiminde, 15.00 ile 18.00 saatlerini kapsayan zaman diliminde hedefe odaklı, risk analizinde uzman olan (4+1) seçici personelinde bulunduğu ekiplerce insanların yoğun şekilde olduğu alışveriş merkezleri, fuar ve etkinlik yerleri, kamu binaları ve buraları birbirini bağlayan kesimlerde, 20.00 ile 23.00 arasında toplu taşımanın sağlandığı istasyon, liman, terminal girişleri, havaalanları ve güzergah bölümlerinde, diğer taraftan da alışveriş merkezleri, elektronik oyun salonları, internet kafe, eğlence merkezleri ve buraların çevrelerinde uygulandı. 62 bin 95 personelin ve 214 dedektör köpeğinin yer aldığı uygulama 5 bin 539 noktada yapıldı.

Türkiye Güven Ve Huzur Uygulaması

Yapılan Türkiye Güven Huzur uygulaması kapsamında 590 bin 705 şahısın sorgulanması işlemi yapıldı. Farklı suçlardan kaydı bulunan bin 473 şahıs ise yakalandı. 5’i çocuk, 49 kayıp şahıs tespit edildi. Bin 650 kişiye adli-idari işlem yapıldı ve işlemlerin ardından bunlardan 87 kişi gözaltına alındı. Ülke geneli itibariyle eş zamanlı olarak yapılan uygulama kapsamında 179 bin 225 aracın kontrolü yapılırken, 5 bin 289 araca işlem uygulandı. Yapılan bu uygulamada 594 araması olan araç bulunurken, 538 araca trafikten men işlemi uygulandı. Ayrıca uygulamada 3 bin 472 metruk binanın kontrolü yapılırken, 27 bin 942 umuma açık iş yeri denetlendi. 115 umuma açık iş yerine işlem uygulanırken, bunlardan 4 tanesini kapatıldı. Ayrıca uygulama sonucunda çok miktarda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.