Türkiye'den haberleşmede atak! Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dünyada 10 ülke arasına gireceğiz"

Türkiye'den haberleşmede atak! Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dünyada 10 ülke arasına gireceğiz"

Türksat 5A Uydusu Hizmete Alma Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat 6A uydusunun üretildiğini duyurdu. Erdoğan "Türkiye, dünyada haberleşme uydusu üretebilen 10 ülke arasına girecektir" dedi.

Heyecanla beklenen gün gelip çattı. Türksat 5A Uydusu Hizmete Alma Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirildi. Törende açıklamalarda bulunan Erdoğan Türkiye için müjdeler verdi.

"TÜRSAT 6A UYDUSU GELECEK YIL FIRLATILACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türksat 6A uydusunun üretildiğini duyurdu. Bu uydunun gelecek yıl fırlatılmasının planlandığı vurgulanırken Erdoğan, "Böylece Türkiye, dünyada haberleşme uydusu üretebilen 10 ülke arasına girecektir" dedi.

Türkiyeden haberleşmede atak! Cumhurbaşkanı Erdoğan Dünyada 10 ülke arasına gireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat 5A ile Türkiye'nin hem mevcut uydularını yedekleyeceğini, hem de yörünge haklarını garanti altına alacağını belirtti. Erdoğan açıklamalarında, "Bu uydumuz ülkemizle birlikte Avrupa, Akdeniz, Ege, Karadeniz, Ortadoğu, Orta Batı Afrika, Güney Afrika bölgelerini kapsayacak geniş bir coğrafyaya hizmet verecektir" dedi.

Türkiyeden haberleşmede atak! Cumhurbaşkanı Erdoğan Dünyada 10 ülke arasına gireceğiz

"İLETİŞİM KAPASİTEMİZ 15 KAT ARTACAK"

Erdoğan, Türksat 5A'nın çok önemli bir proje olduğunu vurguladı ve "TÜRKSAT 5B'nin hizmete girmesiyle veri iletişim kapasitemiz 15 kat artacaktır. Türksat 6A uydumuzu ürettik, test aşamadındaki uydumuzu önümüzdeki yıl fırlatmayı planlıyoruz. Böylece Türkiye, dünyada haberleşme uydusu üretebilen 10 ülke arasına girecektir. Kamu hizmetlerinin neredeyse tamamına yakınının elektronik devlet sistemi içinde yürütülebildiği bir dönemde yaşıyoruz. Bizim gençliğimizde cep telefonu veya bilgisayarda birkaç tuşa basarak gerçekleştirdiğimiz işlemlerin her biri için günlerce, haftalarca, aylarca, yıllarca uğraşmak gerekiyordu. İnsanların birbirleriyle iletişimi, görüşmesi, konuşması için belli programlara ihtiyaç vardı. Bugün cep telefonu ve onun üzerindeki uygulamalarla saniyeler içinde dünyanın her köşesindeki insanla iletişime geçmek mümkündür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.