Türkiye'nin gözü kabine toplantısında! Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme kararlarını açıklayacak

Türkiye'nin gözü kabine toplantısında! Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme kararlarını açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak kabine toplantısının ardından normalleşme sürecine ilişkin detaylar belli olacak.

Koronavirüs salgını Türkiye'de yayılmaya devam ederken Yerinde Karar dönemine geçilmesine karar verildi. Bu kapsamda 1 Mart tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığının belirlediği nüfusa oranla vaka sayısına göre illerin normalleşmesine karar verildi. Bu kapsamda normalleşecek illeri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek kabine toplantısının ardından açıklayacak. 

NORMALLEŞME NASIL OLACAK?

Normalleşmesine karar verilen illerde kapalı olan işletmeler açılacak, yüz yüze eğitime geçilecek ve birtakım kısıtlamaların kaldırılmasına karar verilecek. Vaka sayılarının yüksek olduğu illerde ise İl Hıfzıssıhha Kurulları yeni kısıtlama kararları alabilecek. 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda hareket edeceklerini ifade ederek," Mutasyonun hangi illerimizde ne konumda olduğunu, ne denli istatistiki eğriler, nerelere vardığını orada Sağlık Bakanımız bizlere takdim edecek, sunumunu yapacak ve bu sunumdan sonra da bizler ne gibi tedbirler alabiliriz? Burada özellikle lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir. İşte kafeteryalarla ilgili ne gibi adımlar atarız? Bütün bunları otellere varıncaya kadar neler yapmamız gerekiyor? Bunların kararını Pazartesi günü kabine toplantısında alacak ve ondan sonra da yapacağım açıklamada bunları tüm halkıma inşallah ifade edeceğim” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.