Yalova'da flaş koronavirüs kararı! 65 yaş üstü ve 18 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması getirildi!

Yalova'da flaş koronavirüs kararı! 65 yaş üstü ve 18 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması getirildi!

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını Türkiye'de de etkisini devam ettiriyor. Bir çok ilde vaka sayılarında yaşanan artış ile kısıtlamalarda yeniden geliyor. Son olarak Yalova'da 65 yaş üstü ve 18 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs salgını Türkiye'de de etkisini sürdürüyor. Bir çok ilde kısıtlamalar yeniden gelirken Yalova'da vaka sayılarında yaşanan artış ile İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kısıtlamalar getirildi. Peki hangi illerde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi? 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması hangi illerde var? 

Yalova'da flaş koronavirüs kararı! 65 yaş üstü ve 18 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması getirildi!

Son günlerde vak sayılarında yaşanan artışı göz önünde bulunduran İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 65 yaş üstü vatandaşların saat 09.00 ile 20.00 saatleri arasında sokağa çıkmasına kısıtlama getirdi.

Ayrıca 18 yaş altı gençlere yönelik olarak da kısıtlama kararı alındı ve 18 yaş altı çocuk ve gençlerin akşam saat 20.00'den sonra yanlarında velileri olmadan sokağa çıkamayacaklarını açıkladı. Kurulun aldığı diğer kararlar ise, "İşkur, SGK ve sağlık personelinden oluşan bir ekip kurularak 50'den fazla çalışanı olan işletmelere Covid-19 Salgın Tedbirlerine uyum konusunda denetim yapılacak. Her işletmede mutlaka el dezenfektanı bulundurulacak" şeklinde kamuoyuna duyuruldu.

Yalova'da flaş koronavirüs kararı! 65 yaş üstü ve 18 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması getirildi!

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLAN İLLER

Korona virüs tedbirleri kapsamında son olarak Yalova'da  65 yaş üstü vatandaşların saat 09.00 ile 20.00 saatleri arasında sokağa çıkmasına kısıtlama getirildi.  Peki, Türkiye genelinde hangi illerde sokağa çıkma yasağı var? İşte 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olan iller...

ERZİNCAN'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 

Erzincan'da, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların 11.00-18.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları yasaklandı.Vali Mehmet Makas başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun, il genelinde salgını önlemek amacıyla başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere, tedbirlere yeterince uyulmamasının, hastalığın yayılım hızını artırması ve toplum sağlığını riske atması nedeniyle çeşitli kararlar aldığı belirtildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların 11.00-18.00 saatleri dışında sokağa çıkmalarının yasaklandığına yer verilen açıklamada, bu kişilerin pazar yerleri, alışveriş merkezleri, kulüp ve dernek binaları ile lokal girişlerine, cenaze törenleri, düğün ve nikah merasimlerine katılmalarına izin verilmeyeceği duyuruldu. 

Yalova'da flaş koronavirüs kararı! 65 yaş üstü ve 18 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması getirildi!

UŞAK'TA 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 

Uşak'ta 65 yaş üstü vatandaşların belli saatlerde pazar yerlerine girişi ve toplu ulaşım araçlarını kullanması yasaklandı. Uşak Valiliği sitesinden yapılan açıklamada, Uşak İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun Uşak Valisi Funda Kocabıyık başkanlığında olağanüstü toplandığı belirtildi.Yapılan toplantıda, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında virüs bulaşma riskinin yüksek olduğu pazar alanlarına 65 yaş üstü vatandaşların yoğunluğun arttığı 14.00 ile 19.00 saatleri arasında girişlerinin yasaklanmasına karar verildiği belirtildi.Toplantıda şehir içi toplu ulaşım araçlarında yoğunluğun fazla olduğu 07.00 -10.00 ile 16.00-19.00 saatleri arasında da 65 yaş üstü vatandaşların toplu ulaşım araçlarını kullanmamasına karar verildiği ifade edildi.

Yalova'da flaş koronavirüs kararı! 65 yaş üstü ve 18 yaş altına sokağa çıkma kısıtlaması getirildi!

MALATYA 

Malatya Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstündeki vatandaşların, toplu taşıma araçlarını 10.00-16.00 saatlerinde kullanabileceğini bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, bugün Vali Aydın Baruş başkanlığında, Valilik Toplantı Salonu'nda toplandı.Kovid-19'un, 65 yaş ve üstündeki kişileri daha fazla etkilediği, bu kapsamda bazı düzenlemeler yapıldığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:"Bu kapsamda, 11 Eylül 2020 tarihinden itibaren 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını her gün sadece 10.00-16.00 saatleri arasında kullanabilmelerine, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın ilimizde kurulan semt ve ilçe pazarlarına saat 17.00'den sonra girmelerinin kısıtlanmasına, toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir."

ANKARA

Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında toplanan Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, artan vakalar sonrası yeni kararlar aldı. Ankara'da 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarla ilgili yeni düzenleme yapıldı. Ankara'da 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanların düğün, cenaze, taziye, pazar yeri, sosyal faaliyetler gibi alanlara girişleri kısıtlandı. Ayrıca taksi, dolmuş ve toplu ulaşım araçlarında şoför mahalli ile yolcular arasında fiberglas ile bölümleme yapılması kararlaştırıldı. - BURSA: Bursa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar için 15 Ağustos'ta alınan kısıtlama kararının iptal edilerek yeni düzenleme yapıldığı bildirildi. Bursa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar için 15 Ağustos'ta alınan kısıtlama kararının iptal edilerek yeni düzenleme yapıldığı bildirildi. Ayrıca, söz konusu kişilerin semt pazarı ve pazar yerlerinde kalabalık olmayan 08.00-14.00 saatlerinde bulunmalarına, bu zaman dilimi dışında kalan saatlerde semt pazarı ve pazar yerlerine girişlerinin yasaklanmasının da kararlaştırıldığı aktarıldı. - MANİSA: 65 yaş ve üzeri vatandaşların 17.00- 20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanmaları, ilçe pazarlarına 17.30’dan sonra girmeleri ve birinci derece akrabaları dışındaki düğünlere katılması yasaklandı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.