Yunanistan Tahrik Politikasına Devam Ediyor

Yunanistan Tahrik Politikasına Devam Ediyor

Yunanistan Türkiye'ye karşı saldırgan tutumunu devam ettiriyor. Türkiye'nin yapıcı çağrıları hedefleyen, diplomasinin en sağlıklı şekilde yürütme amacına  karşı Atina yönetimi saldırgan ve tahrik dolu hareketler ile Türkiye'ye mesaj verme niyetinde.

Yunanistan Türkiye'ye karşı saldırgan tutumunu devam ettiriyor. Türkiye'nin yapıcı çağrıları hedefleyen, diplomasinin en sağlıklı şekilde yürütme amacına  karşı Atina yönetimi saldırgan ve tahrik dolu hareketler ile Türkiye'ye mesaj verme niyetinde. Yunanistan'ın bu noktadaki verdiği son mesaj ise Türklerin büyük oranda yer aldığı Gökçepınar köyü hedef olarak işaretlenmesi oldu. Yunanistan Türkiye'ye karşı saldırgan ve tahrik dolu politikasına devam ediyor. Atina yönetimi, Doğu Akdeniz sorunu sebebiyle tansiyonu yükselterek Türkiye'ye karşı var olan ilişkilerinde gerilimin düşürülmesi yerine bu durumun daha fazla yükseltilmesi noktasında rol oynayan taraf olmaya devam ediyor. Geride kalan günlerde Türk köyü Gökçepınar'da askeri tatbikat yapan Yunanistan, bu defa da Türk köylerini, Türklerin çoğunlukta bulunduğu yerleşim noktalarını işaretleyerek buraları hedef gösterdi. Yunanistan’da Müslüman Türklerin hayatını sürdürdüğü Gökçepınar köyünde yapılan "Korku Tatbikatı"nın fotoğraflarını çekerek dünyaya ilan eden Türkler, ırkçıların hedef noktasında yer alıyor.

Yunan Sitesi Evleri İşaretledi

Tatbikat yapılırken çekilen fotoğrafların internet üzerinden yayınlanmasının ardından bir Yunan sitesi, fotoğrafların çekilmiş olabileceği düşünülen evleri harita üzerinden işaretledikten sonra Türkleri tehdit ederek hedef olarak gösterdi. Açık şekilde provokasyona dönüşen ve Türkleri hedef olarak gösteren paylaşımlara karşın Atina hükümeti tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, olay Müslüman Türklerin hayatını sürdürdüğü Gökçepınar köyünde tatbikattan sonra yeni bir korkunun oluşmasına sebep oldu. Tatbikatı yapan Yunan komandolarının fotoğrafları medyada görülmüştü. Yunan askerleri, Müslüman Türklerin büyük çoğunluğa sahip olduğu İskeçe bölgesinde yer alan Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Gökçepınar köyünde geride kalan hafta içinde tatbikat düzenlemişti. Tam teçhizat ile yapılan tatbikat, köy halkında büyük paniğe sebep oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum