Yunanlı komutandan hadsiz açıklama: "önce yakacağız, sonra gidip kim olduğunu göreceğiz"

Yunanlı komutandan hadsiz açıklama: "önce yakacağız, sonra gidip kim olduğunu göreceğiz"

Yunanistan egede ateşe benzinle yaklaşmaya devam ediyor. Bir süredir yapılan hadsiz açıklamalara genelkurmay başkanıda katılarak, Türkiye'yi açıkca tehtit ederek "Kim Yunan topraklarına saldırırsa, önce yakacağız, sonra gidip kim olduğunu göreceğiz" dedi.

Her fırsatta Türkiye'nin güçlenmesinden korkarak, ancak kışkırtıcı açıklamaların ardından Türkiye'den gelen tepkiler üzerine her defasında çark ederek geri adım atmak zorunda kalan Yunanlı yetkililer akıl almaz açıklamalarına devam ediyor. En son olarak Yunaistan, genel kurmay başkanı Floras'ın Türkiye'yi kastederk "Yunanlı topraklar kim saldırırsa , önce yakacağız sonra gidip kim olduğunu göreceğiz" diyerek hadsiz bir açıklamada bulundu.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Ege'deki son hamlelerinden rahatsız olmaya devam ediyor. Türkiye'ye yönelik asılsız ithamlarda bulunan Floros, "Kim Yunan topraklarına saldırırsa, önce yakacağız, sonra gidip kim olduğunu göreceğiz" dedi.

Geçtiğimiz ay Türkiye'nin son faaliyetlerinin bölgede bir kazaya sebebiyet vereceğini duyurarak üstü kapalı tehditte bulunan Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros'tan yeni bir çıkış geldi. Konstantinos Floros, Yunanistan'a yönelik olası bir saldırıda harekete geçeceklerini söyledi. Floros, Türkiye'ye yönelik asılsız ithamlarda bulunarak, "Kim Yunan topraklarına saldırırsa, önce yakacağız, sonra gidip kim olduğunu göreceğiz. Yunan Silahlı Kuvvetleri ile çatışan herkes, ağır bir bedelle ayrılacağını bilmelidir. Diyalog istiyoruz ama eşit şartlarda. Ancak Türkiye bunu istemiyor" dedi.

 "FLORAS:TÜRKLERİN ÖNÜNÜ KESECEĞİZ"

 Floros daha önce yaptığı açıklamalarda "Yunan askerleri Türklerin yolunu kesecek", "Özellikle bölgemizde şu an jeopolitik satranç tahtası alev almış durumda. Cesur ve büyük savaşçıların torunlarıyız. Bizi küçümseyenler büyük bir hata yapıyor bizi hafife alan herkesi ezmeye hazırız" tarzında sözler sarf etmişti.

"ATİNA'NIN TEHDİTLERİ BİTMİYOR"

Geçtiğimiz haftalarda Yunanistan'ın Türkiye'ye yönelik açıklamalarını değerlendiren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan Savunma Bakanı'nın "Gerekirse Türkiye'yle savaşmaya hazırız" açıklamasının bir dil sürçmesi olduğunu belirterek, "Yunanların Türkiye'yle savaşmayı isteyeceğinin ben matematik olarak uygun, doğru olmadığının altını çizmek istiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynaklar, her fırsatta Türkiye alehine açıklam yaparak, sonrada çark ederek geri adım atmak zorunda kalan Yunanlı yetkililerin bu açıklamalrın pek önem taşımadığı, iç siyasi komu oyuna yapılan açıklamar olduğunu belirtiyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum