Arı hayatı boyunca ne kadar bal üretir? Ne kadar yaşar?

Arı hayatı boyunca ne kadar bal üretir? Ne kadar yaşar?

Arı dünya dengesinin sağlanması için önemli bir canlıdır. Arılar ürettiği bal ile insan sağlığına da önemli katkı sağlıyorlar. Peki bir arı ne kadar yaşar? ömrü boyunca ne kadar bal üretir. İşte detaylar.

Arılar dünya dengesi ve yaşamın kalitesi için önemli canlılardan bir tanesidir. Ürettiği besinlerle insan sağlığına ve beslenmesine önemli katkılar sağlamaktadırlar. Ayrıca ürettikleri bal besinin yanı sıra, bal toplamak için bitkilerin çiçeklerinden öz toplarlar, bu toplama esnasında değişik bitki ve meyve çiçeklerine konarlar. bu esnada meyve ve bitkilerin çiçeklerin döllenmesini ve meyve vermelerini sağlarlar. 

Bu kadar önemli bir canlı olan arılar ne kadar yaşarlar? Yaşadıkları süre içinde ne kadar bal üretirler? İşte detaylar.

ARILARIN ÖMRÜ NE KADARDIR 

Ürettiği mükemmel lezzeti karşısında arılar hakkında bir çok soru merak konusu olmuştur. “Arıların ömrü ne kadardır?” sorusu arılar hakkında en çok merak edilen sorulardan biridir.ikiçeşit arı vardır 1, kraliçe arı 2. işçi arı

Kraliçe arı yaklaşık olarak 5-7 yıl arasında  yaşamaktadır.
İşçi arılar yaklaşık olarak 28-35 gün arasında  yaşamaktadır.

1-001.jpg

BİR ARI ÖMRÜBOYUNCA NE KADAR BAL ÜRETİR?

Ortalama bir arı hayatı boyunca bir çay kaşığının 12'de 1'i kadar bal üretiyor yarım kilo baliçin bir grup bal arısının 2 milyon çiçeği gezmesi gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.