Böyle ceza görülmedi! Arabasını kendi yıkayan artık ceza ödeyecek: Duyanı şaşkına çeviren uygulama başladı

Böyle ceza görülmedi! Arabasını kendi yıkayan artık ceza ödeyecek: Duyanı şaşkına çeviren uygulama başladı

Su Kaynakları Yasası'nı çıkararak yürürlüğe alınmasıyla birlikte Almanya, zehirli maddelerle su kirleticilerin, dışarıdan yer altı sularına karışmasını önleyebilmek adına yeni kararlar aldı. Bu kapsamda kendi arabanızı sokakta yıkamanız halinde 100.000 Euro'ya kadar bir para cezası ödeyebilirsiniz.

Almanya'da eyaletlerin su kaynaklarını korumaları için yeni kararlar alındığı bildirildi. Devlet, yeni yasa hazırlyarak bu kapsamda zehirli maddelerle birlikte su kirleticilerin dışarıdan yer altı sularıyla karışmasını engellenmesini gerçekleştirecek Su Kaynakları Yasası'nı çıkardı. Bu kapsamda kendi arabanızı yıkamanız halinde, 100.000 Euro'ya kadar bir para cezası ödeyebilirsiniz.

Arabasını kendi yıkayan artık ceza ödeyecek

Bazı eyaletlerin Pazar günleri ve aynı zamanda da tatil günlerinde araba yıkamayı yasaklayan yaptırımları bulunurken, diğerleri istisnalar ya da belirli zaman sınırlamalarıyla izin veriyor. Baden-Württemberg bve başkent Berlin'in yanı sıra Bremen, Aşağı Saksonya'da pazar günleri de araba yıkamak yasaktır. Kuzey Ren-Vestfalya ile Rheinland-Palatinate'de de pazarları araba yıkatılmıyor.

yeni yasa gereği, asağa uyulmaması 100.000  euroya kadar bir para cezasına neden olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.