En zeki kan grubu resmen belli oldu! Bu kan grubuna sahip kişilerin IQ'su yüksek çıkıyor

En zeki kan grubu resmen belli oldu! Bu kan grubuna sahip kişilerin IQ'su yüksek çıkıyor

Kan grubunuzun karakterinizi belirlediğini biliyor muydunuz? Bu kan grubuna sahip insanlar daha zeki oluyor! Tüm detaylar haberimizde.

Kan grupları insanların karakter özelliklerine, zeka seviyelerine gibi birçok alana etki ediyor. Japon bilim insanları açıkladı! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

KAN GRUBUNUZ KARAKTERİNİZİ BELİRLER

Japon bilim insanları tarafından yapılan araştırmalara göre kan grupları insanların karakter özelliklerine etki edebiliyor. Bazı kan grubuna sahip insanların bazı hastalıklara yakalanma riski de daha yüksek oluyor. Ketsueki gata teorisi olarak bilinen yöntem 1930 senesinden itibaren kullanılıyor ve kan gruplarının olumlu ve olumsuz yönleri ortaya çıkıyor. Yunan Filozofu Hipokrat tarafından kişilik özellikleri safra, kan ve balgama dayandırılıyordu ve bu araştırma yapılırken de ondan referans alındı. Bu araştırmaya göre;

-A kan grubuna sahip insanlar yaratıcılık, zeki ve işbirliği yapma konusunda başarılı insanlar oluyor. Olumsuz olarak ise inatçılık, gerginlik yer alıyor. A kan grubu insanlar Japonya'da daha yaygın.

Kan Gruplarına Göre Kişilik Özellikleri

-B kan grubuna sahip insanlar güçlü, tutkulu, empati yetenekleri güçlü ve kararlı insanlar oluyor ancak zaman zaman bencil ve düzensiz davranışları olabiliyor. Bu kan grupları A kan gruplarıyla çatışma yaşayabiliyor.

-AB kan grubuna sahip insanlar akılcı ve uyum içinde insanlar oluyor ancak bazen kararsız, eleştiri yapan, unutkan insanlar haline gelebiliyorlar. Bu kan grubu hem A hem B kan grubundan özellik alabiliyorlar. Bu kan grubu insanlar az olduğu için Japonya'da takdir edilen kişiler arasındadır.

-0 kan grubuna sahip insanlar kararlı, dayanıklı ve sezgisel insanlar oluyor ancak bencil ve dengesiz oldukları da konuşuluyor. Ancak A grubu insanlara göre bencil kişilerden oluşuyor.

-A kan grubuna sahip insanların mide kanseri ve kalp hastalığına yakalanma riski daha yüksek oluyor. B kan grubu kişiler kalp hastalığı ve yumurtalık kanserine yakalanabilirken AB kan grubuna sahip insanlar kalp hastalığıyla uğraşabiliyor ve hamile kadınların preeklampsi riski yüksek oluyor, 0 kan grubuna sahip insanların ise ülser, sivrisinek çekme ve aşil tendon yaralanmaları olabiliyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.