Evlilikte haram olan cinsel ilişkiler nelerdir, İslam dinine göre cinsel ilişki nasıl olmalı?

Evlilikte haram olan cinsel ilişkiler nelerdir, İslam dinine göre cinsel ilişki nasıl olmalı?

Dinde eşlerin birbirine helal olması yatak hayatlarında her türlü şeyi yapmaları anlamına gelmez onun için islam-i açıdan karıkoca arasında cinsellikte kurallar ve sınırlamalar vardır. İslam dinine göre cinsel ilişki nasıl olmalı detaylar haberimizde.

İslam dinine göre evli olan karı koca birbirlerine helal olsa dahi ilişkilerinde her şeyi yapamazlar. Eşler arasında yatak hayatlarındaki münasebetin helal olabilmesi için bazı şert ve kurallar vardır. İslam dini, bireyin tüm hayatını içine alan ve değerlendiren bir din olmakla birlikte insanın hayatında olan cinselliği de belli bir ölçüde helal kılmıştır. Detaylar haberimizde.

EVLİLİKTE HARAM OLAN CİNSEL İLİŞKİLER NELERDİR,

Peygamber Efendimiz, "Hanımına dışkı yerinden yaklaşan kimse lanete uğramıştır." buyurur. Başka bir hadîslerinde de, "Erkeğe veya kadına arka yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz" buyururlar. Dinimiz bu durumların dışında cinsel ilişki de üreme organından olmak şartıyla haram kıldığı bir durum yoktur. Eşlerin birbirini cinsel ilişkiye hazırlamak için yalama, okşama, dudaklarıyla ya da elleriyle her türlü dokunuşu yapabildiğini söylemek mümkündür. Yasağın olmaması tavsiyelerin de olmadığı anlamına gelmez. Örneğin cinsel ilişki esnasında, 1- Eşler cinsel ilişki yaşarken üzerine örtü almaları 2- Birbirlerinin cinsel organlarına bakmamaları 3- Cinsel ilişki esnasında çok az konuşmaları Bu tavsiyelere uyarak, üreme organından her türlü sevişme ve ilişki caiz kabul edilmektedir.

Evlilikte haram olan cinsel ilişkiler nelerdir, İslam dinine göre cinsel ilişki nasıl olmalı?

İSLAM DİNİNE GÖRE CİNSEL İLİŞKİ NASIL OLMALI?

İslam'da evli olan eşlerin cinsel hayatlarında tüm zevkleri tatmaları mübah mıdır? sorusu yıllardır merak edilir. İslam dinine göre eşlerin arasında yaşanılan münasebetin belli bir ölçüsü vardır.
İslam dinine göre evli olan karı koca birbirlerine helal olsa dahi ilişkilerinde her şeyi yapamazlar.
Eşler arasında yatak hayatlarındaki münasebetin helal olabilmesi için bazı sert ve kurallar vardır.
İslam dini, bireyin tüm hayatını içine alan ve değerlendiren bir din olmakla birlikte insanın hayatında olan cinselliği de belli bir ölçüde helal kılmıştır.
İslamda kişinin eşiyle cinsel ilişkileri şu şekilde yasaklanmıştır.
Adet halindeki ve lohusalı iken cinsel temas haramdır.
Eşinin büyük abdestinin yani anüsünden yaklaşmak büyük günahlar arasında yer alır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.