Tülin Şahin ayrı yaşadığı eşiyle ilgili açıklamada bulundu!

Tülin Şahin ayrı yaşadığı eşiyle ilgili açıklamada bulundu!

Ekranlarda ve sosyal medyada mutluluk pozları veren ünlü çiftin ilişkilerinin perde arkası ortaya çıktı. Ünlü manken Tülin Şahin ve Portekizli iş adamı eşi Pedro de Noronha davalık oldu. Tülin Şahin konu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Geçen yıl Portekizli iş insanı Pedro de Noronha ile düğün fotoğraflarını paylaşarak evlendiğini kamuoyuna gösteren ve kısa süre sonra hamile olduğu ortaya çıkan Tülin Şahin'in resmi olarak evli olmadığı anlaşıldı. Kısa sürede gündem olan Şahin, Instagram hesabından yaptığı açıklamada nikahının olmadığını doğrularken Noronha'nın kendisine baskı uygulayarak zor günler yaşattığını ifade etti.

Tülin Şahin ayrı yaşadığı eşiyle ilgili açıklamada bulundu!

TÜLİN ŞAHİN'E EŞİ DAVA AÇTI

2019 yılı Kasım ayında kızı Siena Leyla'yı kucağına alan Tülin Şahin, Pedro de Noronha ile anlaşamayarak ayrıldı. Ardından Pedro de Noronha ile Tülin Şahin'in resmi evliliklerinin olmadığı ortaya çıktı. İş için Portekiz'e giden Noranha, Şahin'in kendisine çocuğunu göstermediği gerekçesiyle dava açtı. Sonuçlanan davada baba haklı görüldü.

Tülin Şahin ayrı yaşadığı eşiyle ilgili açıklamada bulundu!

TÜLİN ŞAHİN KONUYLA İLGİLİ İLK KEZ KONUŞTU

Hakkındaki çıkan haberlerin sonrasında kısa sürede gündem olan Tülin Şahin, Instagram hesabından yazılı açıklama yaparak herkesi şaşırtan açıklamalarda bulundu: "Bugün güne aile hayatımla ilgili beni konuşmak mecburiyetinde bırakan son derece üzücü haberlerle uyandım. Kadına şiddeti konuştuğumuz bu günlerde bu açıklamayı yapmak zorunda olmak bile inanaın beni hem çok üzdü hem de çok mahcup etti. Her kadının yaşayabileceği ama başına gelmemesini umduğu bir hayal kırıklığının sonucunda Pedro ile olan ilişkimi haziran ayında bitirme kararı aldım. Hamileliğim boyunca ve sonrasında farklı farklı şekillerde duygusal olarak yaralayıcı ağır eleştirilerin ve mükemmeliyetçi bir baskının altında kalmak beni bu kararı itti."

Tülin Şahin ayrı yaşadığı eşiyle ilgili açıklamada bulundu!

"ESKİ FİZİĞİME DÖNMEM İÇİN BASKI YAPTI"

Şahin zayıflamaya zorlandığını belirterek açıklamalarına şöyle devam etti: "Gerek doğumdan hemen sonra eski fiziğime dönmem için yaptığı baskılar, gerek hamileyken bir tane dondurma yediğim için çıkarttığı şiddetli kavgalar benim için son derece yıpratıcı oldu. Benim önceliğimin mükemmel gözükmekten önce bir anne olmak olduğunu kabul etmedi. Doğumdan sonraki 2. haftamda 'Çocuğa bakmak ve gece uyanmak senin işin değil' diyerek eve zorla iki tane bakıcı getirip bana şimdi spor yapmaya ve zayıflamaya dönme vakti olduğunu söyledi. "

Bu sürecin kendisini çok yıprattığını belirten ünlü manken Tülin Şahin :"Ben bir çocuğun sahibi değil bir anneyim ve kızımın her şeyiyle ilgilenmek benim en büyük görevim. Baba olmanın sorumluluğunu alıp hayatı mutlulukla paylaşmak yerine annesi ile birlikte 5 aylık kızımızın bile şişman olduğunu söyledikleri terbiyesizce tartışmalara maruz bıraktı." şeklinde konuştu.

Tülin Şahin ayrı yaşadığı eşiyle ilgili açıklamada bulundu!

"KADINA YÖNELİK ŞİDDET SON BULSUN"

Ünlü model Tülin Şahin kadına yönelik şiddetin artık son bulmasını istediğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: "Kamuoyunca da bilindiği gibi yıllardır en büyük hayalim anne olmaktı. Şimdi buna sahip olduğum hayatımın en mutlu zamanının benden yüzeysel beklentiler için çalınmasına izin vermiyorum. Kendimi ve özgüvenle büyümesini istediğim kızım Sienna'yı bu şiddet ve baskının karşısında bırakmayı kabul etmiyorum. 25 yıldır durmadan çalışan ve üreten bir kadın olarak anneliğimi her normal kadın gibi yaşamanın benim hakkım olduğuna inanıyorum. Kadınlar olarak hepimizin farklı şekillerde maruz kaldığı bu şiddet ve baskının artık bir son bulmasını istiyorum. Pedro tarafından kaynaklanan vatandaşlık/ikametgah ülkelerinin uyumsuzluğu sebebiyle onaylanmayan nikahımızın bile benim üzerine bırakılmaya çalışılan bir leke olmasını kadına yapılan toplumsal şiddetin en acı örneklerinden biridir. Bana aileme ve kızıma bu hassas dönemde saygı göstermesini rica ediyorum."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.