Uzun süredir tedavi gören Ayyüce Çınar hayatını kaybetti

Uzun süredir tedavi gören Ayyüce Çınar hayatını kaybetti

Bir süredir kanserle mücadele kapsamında tedavi gördüğü bilinen ve sosyal medya platformlarında geniş hayran kitlesine sahip olan 23 yaşındaki Ayyüce Çınar, hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti.

Kanserle mücadelesinde herkese örnek olarak dimdik duran, yaşam enerjisi yüksek 23 yaşındaki Ayyüce Çınar, tedavi sürecinde hastalığa daha fazla dayanamayarak hayatını kaybetti. Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Çınar için 'melek oldu' ifadeleri kullanılırken genç kızın sinir sisteminde bulunan tümör ve yumuşak doku kanseri sebepleriyle uzun süredir tedavi gördüğü biliniyordu. 

Uzun süredir tedavi gören Ayyüce Çınar hayatını kaybetti

Hastalıkla mücadele kapsamında çok sayıda operasyon geçiren 23 yaşındaki Çınar'ın ölüm haberini duyan sevenleri derin üzüntüyle sarsılırken genç kızın kısa bir zaman önce, uzun süredir hayranlık duyduğu Fenerbahçeli futbolcu Alper Potuk'la telefonla görüntülü görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

Uzun süredir tedavi gören Ayyüce Çınar hayatını kaybetti

2017 yılında sağ bacağındaki ağrı ve şişlik nedeniyle gittiği hastanede bacağında kitle olduğunu öğrenen Çınar'a r, Nörofibromatozis hastası ve yumuşak doku kanseri teşhisi kondu. Bu haberin ardından sağ bacağını da kanserden kaybeden genç kız, yüksek yaşam enerjisiyle her zaman Neslican Tay'ı örnek aldığını söylüyordu.

Uzun süredir tedavi gören Ayyüce Çınar hayatını kaybetti

YUMUŞAK DOKU KANSERİ NEDİR?

Kol ve bacaklarda tümör oluşumları ile kendini gösteren yumuşak doku kanserleri, çocukluk ve gençlik çağındaki tüm kanser hastalıklarının yaklaşık %6,6'sını oluşturuyor. Hastalık ilk evrelerinde genellikle hiçbir belirti göstermiyor ancak tedavide geç kalındığı takdirde, vücutta hızla yayılabiliyor

BELİRTİLERİ

  • Kemikler zayıflar ve kırılmalar görülebilir
  • Eklem şişmeleri ve hassaslığı (yakınında veya içindeki tümörler için)
  • Yorgunluk
  • Ateş
  • Kilo kaybı
  • Anemi

NESLİCAN TAY KİMDİR?

Neslican Tay, 1998 yılında Bursa'da doğdu. Rizeli bir anne ve Manisalı bir babanın kızı olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı.

Uzun süredir tedavi gören Ayyüce Çınar hayatını kaybetti

Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi görüyordu.

2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine 'Demir Kadın' diyen Neslican Tay, verdiği röportajda söylediği "Bacağım yok ama yaşam sevincim var!" , "Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım!" sözleriyle binlerce insana umut olmuştu. Neslican Tay 20 Eylül Cuma günü yaşamını yitirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.