Cilt Kanseri Olan Salih’in Tedavisine Başlandı

Cilt Kanseri Olan Salih’in Tedavisine Başlandı

Yasemin ve İdris İğneci çiftinin, 3 çocuğu arasında en küçük olan Salih İğneci, 2 yaşındayken sol gözünde bir kitlenin çıkması sonucu tedavi altına alındı.

Yasemin ve İdris İğneci çiftinin, 3 çocuğu arasında en küçük olan Salih İğneci, 2 yaşındayken sol gözünde bir kitlenin çıkması sonucu tedavi altına alındı. Yapılan ameliyat sonucunda var olan kitle yüzünden alındı. Fakat Salih’in yüzünün farklı noktalarında yeni kitlelerin çıktığı görüldü. Daha sonra Salih'e yapılan muayenelerin ardından Salih'e, cilt kanseri tanısı konuldu. Yüzünde meydana gelen derin yaraların sebebiyle 10 defa ameliyat olan Salih’in bu duruma rağmen sağ gözünün çıkan yaralardan dolayı kapandığının farkına varıldı. Sol gözü açısından görme bozukluğu olmaya başladı. Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bölümü bünyesinde tedavi altına olan Salih İğneci'ye 6 ay kullanması amacıyla uzman doktorlar tarafından ilaç verildi.

Salih’in Yardımına DHA Yetişti

Maddi konularda durumu olmadığı için tedavinin devam etmesi amacıyla gereken ilaçları temin edemeyen ailenin yardımına ise DHA koşarak yaptığı, 'Cilt kanseri 8 yaşındaki Salih, gün ışığına çıkamıyor' haberi ile duyurdu. Haberden hemen sonra ise Salih’in tedavisinin yapılması adına gereken ve bir kutusu 2 bin 600 TL değerinde olan 12 kutu ilacın alınması amacıyla Sağlık Bakanlığı başta olmak kaydıyla, valilik, kaymakamlık ve birçok sayıda hayırsever insan yardım Salih için gereken yardımı yaptı. İlacın alınmasıyla beraber Salih için gerekli olan tedavi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü bünyesinde yapılmaya başlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.