Diş ağrısı gece neden daha çok  olur? Diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısı gece neden daha çok olur? Diş ağrısına ne iyi gelir?

İinsanın en çok ağrı olarak korktuğu ve olmasını hiç istemediği diş ağrıları neden olur ?Dişiniz ağırdığın da neleri yapmalı, neleri yapmamalısınız? Diş ağrısı neden daha çok gece ağırır? İşte tüm merak ettiğiniz bu soruların yanıtları haberimizde .

Gecenin bir yarısında Uykunuzun en tatlı yerinde diş ağrısıyla uyandığınız oldu mu hiç? hemen hemen herkesin başına gelen bu diş ağrısını Başına gelenler bilir ki gerçekten insanın gözünü karartan cinste kötü bir ağrıdır. Peki neden şiddetli diş ağrısı özellikle gecenin tam ortasında başlar? Bunda en önemli etken vucuttaki organlar dinlenmeye geçer ve vucuttaki ağrılar o savunmasız ortamda daha etkili olur . bir en önemlisi vucuttadki hormonal değişikliklerdir. Damar içi basıncın artması ve damarlarda  genişlemeler, geceleri ağrıyı daha şiddetli hissetmenize sebep olur.

Gece başlayan diş ağrısı için yapabileceğiniz en doğru hamle, fazlaya kaçırmadan ağrı kesici bir ilaç alarak en yakın diş hekimine gitmektir. Peki diş hekimine ulaşamadığınız  durumlarda ne yapmalısınız?

SAKIN BUNLARI YAPMAYIN 

Hepimiz sağdan, soldan laflarla diş ağrısını durdurmak için çeşitli uygulamalar içine gireriz. Bir kere şunu çok açık şekilde  belirtmek isterim ki ağrıyan dişin diş eti bölgesine kolonya, alkol, aspirin vb şeyler sürmek, son derece yanlış ve tehlikeli bir davranıştır. Bunlar diş etinizde tahriş yaparak ağrınızın daha da artmasına neden olabilir. Hatta bazı durumlarda öyle vakalarla karşılaşmaktayız ki diş eti civarında son derece ciddi yanıklar görmekteyiz.

2.jpg

ŞİDDETLİ DIŞ AĞRISINA NE YAPMALIYIZ

Yapılan araştırmalarda Bunların yerine tuzlu su ile yapılacak olan bir gargara hastayı bir miktar da olsa rahatlatır. Ancak bu yöntemler kısa süreli sonuçlar vermekte olup tedavi edici değildir. En doğrusu analjezik (ağrı kesici) bir ilaç alarak ağrıyı geçici olarak dindirmek ve ilk fırsatta diş hekimi kontrolüne gitmektir. Ağrım geçti deyip diş hekiminize gitmemek çok daha ciddi diş apselerine sebep olabilir.

Sağlıklı dişler için dişlerinize her gün gerekli bakımları yapmalı ve en ufak bir belirtiyi ihmal etmemelisiniz.

Diş ağrısı hayatınızın yaşam kalitesini oldukça etkileyen bir durumdur  diş ağrısı en şiddetl ağrılardan birisidir.  Çenenizdeki dişlerin beyine yakın olması dolayısıyla ağrı çok şiddetli hissedilir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.