Dünyada İlk Kez Uygulandı

Dünyada İlk Kez Uygulandı

Prof. Dr. Erdem Canda, ilk defa uygulamış olduğu yöntem ile prostat kanserine yakalanan kişinin tedavisinde mutlu sona ulaşarak onu sağlığına kavuşturdu. Yapılan çalışmanın bilimsel makalesi uluslararası tıp dergisinde paylaşıldı ve oldukça yüksek

Prof. Dr. Erdem Canda, ilk defa uygulamış olduğu yöntem ile prostat kanserine yakalanan kişinin tedavisinde mutlu sona ulaşarak onu sağlığına kavuşturdu. Yapılan çalışmanın bilimsel makalesi uluslararası tıp dergisinde paylaşıldı ve oldukça yüksek milyarda olumlu tarzda yorumlar aldı. Uzun dönem pilotluk mesleğini icra eden ve günümüzde de pilot eğitmenliği görevini devam ettiren İlker Koç, dünyadaki ilk defa uygulanan robotik sisteme entegre edilmiş olan üç boyutlu görüntüleme ile bir operasyon yaparak prostat kanserini tedavi etti. Üroloji uzmanı olan Prof. Dr. Erdem Canda’nın yapmış olduğu operasyon sonucunda, üç boyutlu MR görüntüleri ile birlikte prostatta kanser yerleşimiyle ilgili olarak oldukça önemli bilgiler aktaran PET görüntüleri de kullanıldı. Ayrıca yapılan çalışmanın bilimsel makalesi geride kalan günler içinde British Journal of International Compass dergisinin yeni sayısında yayınlandı.

Çareyi Koç Üniversitesi Hastanesinde Buldu

Havacılık alanında senelerdir görev yapan ve pilot eğitimleri vermeye devam eden İlker Koç, mesleğinin gereği olarak yaptırmış olduğu periyodik kontroller esnasında bir takım değerlerinin yüksek olduğunu görünce anında biyopsi yaptırdı. Fakat yapılan testlerin sonucunda ve biyopsilerde hiçbir sorun görünmemesine rağmen rahatsızlıkları sürünce bu defa da farklı bir merkeze gitme kararı aldı. Tekrar periyodik muayene yapılmasının ardından PSA değerleri de yüksek açıklanan Koç, Koç Üniversitesi’ne giderek burada üroloji uzmanı olarak görev yapan Prof. Dr. Erdem Candan’a muayene oldu. Füzyon biyopsisinin ardından Koç, operasyondan sonra sağlığına kavuştu ve 10 günün ardından da işine geri dönüş yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.