El Titremesi Nasıl Oluşur?

El Titremesi Nasıl Oluşur?

En fazla strese bağlı olarak kendisini gösteren el titremesi, beyinden gelen sinyallerle beraber ortaya çıkar. Gündelik yaşamın stresi, endişe bozukluğu gibi sebeplerle meydana gelen el titremesi uzun süre aç durma

En fazla strese bağlı olarak kendisini gösteren el titremesi, beyinden gelen sinyallerle beraber ortaya çıkar. Gündelik yaşamın stresi, endişe bozukluğu gibi sebeplerle meydana gelen el titremesi uzun süre aç durma, beslenme düzensizliği ve sağlıksız beslenme sonucunda kendisini gösterebilir. El titremesi olan insanlar yaşam kalitesini kısmen düzelterek kendi tedavilerini yapmaları mümkündür. Fakat, gündelik hayatta yapılan değişiklikler sonucunda da süren el titremesinin altında olan sebepleri öğrenmek ve doğru şeklinin uygulanması gerekir. El titremesi nörolojik olarak yani beyinle alakalı olan sağlık problemlerinden dolayı da ortaya çıkabileceğinden doğru müdahale anlamında hayati önem taşır. 

El Titremesinin Belirtileri Nelerdir?

El titremesinin genel sebepler dolayısıyla görüldüğü ve insanı huzursuz eden bir rahatsızlık türü olduğu bilinir. El titremesi olan insanlarda genel olarak normalin dışında yazma bozukluğu, ses titremesi, elde tutulan bir maddenin kontrolünü sağlama konusunda güçlük çekme, baş dönmesi ve el ayak halsizliği gibi belirtiler görülür. 

El Titremesi Nasıl Geçer? 

El titremesi rahatsızlığının geçmesi adına kişinin ilk olarak sahip olduğu alışkanlıkları değiştirmesi gerekir. Özellikle çok miktarda sigara, alkol ve kafein tüketimi yapan kişilerin bu alışkanlıklarını bırakması çok isabetli bir karar olacaktır. Gün içerisinde sık sık yaşanan stresten de mümkün olduğu kadar uzaklaşmak önemlidir. Uyku saatleri noktasında kontrolün sağlanması ve günlük ihtiyacımız olan uyku düzenine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Diğer taraftan beslenme konusu da el titremesine sebep olan çok önemli bir durumdur ve günlük vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanmasına gereken özen gösterilmelidir. Bütün bu günlük alışkanlıkların değiştirilmesi, hayatın düzene girmesinin ardından el titremesinde büyük oranda geçmesi mümkün hale gelebilir. Fakat sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve stres, öfke, heyecan konularında düzen sağlandığı halde devam eden el titremesi olayına karşı buna sebep olan tehlikeli bir şeyin olup olmadığı tespitinin yapılması amacıyla doktora gitmek ve çıkan sonuca göre doktorun önerdiği tedaviye başlanılmalıdır. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.