İstanbul'da koronavirüse yakalanan kişi sayısı 2 kat arttı

İstanbul'da koronavirüse yakalanan kişi sayısı 2 kat arttı

Yeni tip koronavirüs tüm dünyada hızla yayılmaya devam ederken Ankara'da eylül başında yükselişe geçen vaka sayılarının durağan sürece geçtiği fakat artışın bu kez İstanbul'a sıçradığı bilgisi verildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsün getirmiş olduğu salgın süreci, ülkemizde de birçok alanda hissediliyor. Güvenlik güçlerinin sıklıkla yaptığı denetimlere rağmen birçok şehirde vaka artış hızı yükselirken, geçtiğimiz eylül ayından itibaren Ankara'da görülen ikinci pik dönemi geride bırakıldı.

Başkentte durağanlaşan pozitif vaka sayıları ülke çapında sevinç yaratırken salgın bu kez de İstanbul'da kendisini hatırlattı. Yapılan açıklamalarda, İstanbul'da bulunan pozitif vaka sayısının iki katına çıktığı bildirilirken denetimleri devam ettiren ekipler, vatandaşlara sık sık maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulunuyor. Bu kapsamda İstanbul'da yeni kısıtlamalara gidilip gidilmeyeceği merak konusu olurken Hürriyet gazetesi mensubu Nuray Babacan tarafından yapılan haberde, İstanbul'daki pozitif vaka artışının Marmara Bölgesi'ndeki diğer illeri de olumsuz etkileyeceği düşünülerek önlemlerin arttırılacağı belirtildi. 

İstanbul'da koronavirüse yakalanan kişi sayısının 2 kat arttığı duyuruldu

PANDEMİDE EĞİTİM

Yeni tip koronavirüsün getirmiş olduğu pandemi sürecinde, yoğun vaka artışının aralık ayına kadar devam edeceği, vatandaşların önlemlerini arttırmaları uyarılarında bulunuldu. Küçük yerleşim yerlerinde ve kırsal bölgelerdeki ilkokul öğrencilerinin vaka artışını olumsuz etkilemeyeceği düşünülürken yüksek nüfuslu ve metropol kentlerde eğitimin pandemi sürecindeki vaka artış hızını yükselteceği öngörülüyor. Bazı uzmanlar ise aralık ayından sonra üniversitelerin ikinci yarı yıl eğitimine yüz yüze devam edebileceği görüşünü dile getiriyor. Henüz yetkili mercilerden bu konuyla alakalı olarak bir açıklama yapılmamakla birlikte sağlıklı ve genç bireylerin tedbirler kapsamında normal yaşama dönmeleri konusunda uzmanlar hemfikir. 

İstanbul'da koronavirüse yakalanan kişi sayısının 2 kat arttığı duyuruldu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum