Korona virüs hastalığı tamamen ne zaman yok olacak? Dr. Anthony Fauci korona virüs'ün yok olacağı tarihi açıkladı!

Korona virüs hastalığı tamamen ne zaman yok olacak? Dr. Anthony Fauci korona virüs'ün yok olacağı tarihi açıkladı!

Dünyayı etkisi altına alan salgın korona virüs hastalığı hayatımızdan tamamen ne zaman çıkacağını merak ediyoruz. Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci yaşamın ancak gelecek yılın ortası ya da sonuna doğru normale dönebileceğini söyledi.

Geçtiğimiz yılların sonunda Çin'de ortaya çıkan ve kısa zamanda tüm dünyaya yayılan salgın ölümcül korona virüs hastalığı tüm insanlığı  tehtit etmeye devam ediyor. Yaklaşık bir yıldır bu hastalıkla ilgili tüm dünya devletleri hastalığın engellenmesi ve de yok edilmesi için  etkin bir mücadele başlatmış durumda.  Bu mücadelenin başında hastalığI önleme tedavi etmek için ilaç ve aşı çalışmaları yapılıyor. Bu mücadeleler devam ederken, tüm insanlığın bu salgın hastalıktan tamamen ne zaman kurtulacağını ve de  hayatımızdan tamamen ne zaman çıkacağını merak ederken, konuyla ilgili açıklama Birleşik Devletler Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci'den geldi. Fauci yaptığı açıklamada "yaşamın ancak gelecek yılın ortası ya da sonuna doğru normale dönebileceğini " söyledi.

Birleşik Devletler Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci yaşamın ancak gelecek yılın ortası ya da sonuna doğru normale dönebileceğini söyledi.
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü ve bulaşıcı hastalıklar alanında en tecrübeli ve üst düzey yetkili Dr. Anthony Fauci, herkesin çok merakla beklediği koronavirüs tedavisi, aşısı ve hastalığın hayatımızdan tamamen ne zaman çıkacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan süreçte yaşamın ancak gelecek yılın ortası ya da sonuna doğru normale dönebileceğini söyleyen Dr. Anthny Fauci, bunun aşının gelecek yıla kadar hazır olmasına da bağlı olduğunun belirtti.

2.jpg

"NÜFUSUN KORUMA ALTINA ALINMASI 2021 SONUNA KADAR GERÇEKLEŞMEYECEK"

ABD'de yayın yapan MSNBC televizyona konuşan Fauci, "Aşıların dağıtımına başlanıp nüfusun çoğunluğuna aşı yapılıp koruma altına alınması muhtemelen 2021 yılının ortası ya da sonuna kadar gerçekleşmeyecek" dedi.

Merkezi ABD'de olan Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre, dünya çapında Koronavirüs vakası 28 milyonu aştığını açıkladı.

ABD, 6 milyon 400'den fazla tespit edilen vaka ve 193 bin can kaybıyla hâlâ dünyada salgından en fazla etkilenen ülke konumunda olmaya devam ediyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.