Koronavirüs günlerinde kişisel bakım oranı arttı

Koronavirüs günlerinde kişisel bakım oranı arttı

GSK Tüketici Sağlığı adına IPSOS firması tarafından yapılan yeni bir çalışmaya göre yeni tip koronavirüs salgınının insanların kişisel bakım yapma noktasındaki davranışlarının ve tutumlarının değiştiği göze çarptı.

GSK Tüketici Sağlığı adına IPSOS firması tarafından yapılan yeni bir çalışmaya göre yeni tip koronavirüs salgınının insanların kişisel bakım yapma noktasındaki davranışlarının ve tutumlarının değiştiği göze çarptı. GSK tarafından duyurulan araştırmanın sonucuna göre, Covid-19 bireyler üzerinde kişisel bakımın değerinde artış meydana gelmesine ve bununla beraber günlük hayatları üzerinde pozitif etkilerin olmasına sebep olduğu söylendi. Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere gibi ülkelerde uygulanan, 16-75 yaş arası 4 bin 400 kişilik grup ile yapılan araştırma sonucuna göre, katılan kişilerin genel anlamda salgından önce sağlıklarına dair dikkat etmediklerini söylemesi ve birçoğu ise artık sağlık noktasında kendilerini daha iyi noktalara getirmek için çalışmalar yaptıklarını söylüyorlar.

Katılımcılar 4 Ülkeden Seçildi

Dört ülke baz alınarak göz önünde bulundurulan ortalama olarak katılan kişilerin yüzde 59'luk kesimi sağlıkları üzerinde hangi durumların etkili olduğunu şu anda daha iyi anladığını söylerken, diğer taraftan ise birçoğu da salgının bir sonucu olarak günlük hayata karar verme dönemlerinde sağlıklarını da düşünme ihtimallerinin daha fazla olduğunu ifade ediyor. Diğer taraftan İspanya’da bu oran yüzde 74 iken, İtalya’da yüzde 69 olarak görüldü. Ayrıca İngiltere’de yine bu oran yüzde 62 olurken, Almanya’da ise yüzde 54 olarak kayıtlara geçti. Gelecek zamanlarda nasıl davranması gerektiği sorulduğu zaman, katılımcılardan yüzde 77'lik kesim kendilerinde olan hastalığın başkasına bulaşmaması için bu tarz durumlarda olabildiği kadar evden çıkmayacaklarını söylüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.