Nurofen nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir? Nurofen ağrı kesiyor mu?

Nurofen nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir? Nurofen ağrı kesiyor mu?

İnsan sağlığı çok önemlidir. Hasta olduğumuzu hissettiğimizde doktaora gidip ilaçlar alarak iyileşmeye çalışırız. bu ilaçlardan bir taneside Nurofen ilacıdır Peki Nurofen nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir? Nurofen ağrı kesiyor mu?

Hayatımızda sağlık çok önemlidir. insanlar arasında ilk önce bir birlerine sağlık temennilerinde bulunarak ALLAH önce sağlık versin diyek iyi dileklerini bildirirler. Hasta olduğumuzu hissettiğimizde doktaora gidip ilaçlar alarak iyileşmeye çalışırız. bu ilaçlardan bir taneside Nurofen ilacıdır Peki Nurofen nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir? Nurofen ağrı kesiyor mu? işte Detaylar.

NUROFEN NEDİR?

Nurofen, ateş düşürücü etkiye sahip bir ağrı kesici ilaçtır. Soğuk algınlığı ve grip belirtilerini giderici özelliği vardır. Önerilen doza bağlı olarak günde 3 kez, en az 4 saat arayla aç karnına alınabilen bir ilaçtır.

NUROFEN NE İÇİN KULLANILIR?

Grip, soğuk algınlığı veya sinüzit gibi hastalıkların seyrinde
görülen burun tıkanıklığı, baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları ve diğer ağrıların giderilmesinde
kullanılır.

nur3.webp

NUROFEN'İN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Önerilen doza bağlı olarak günde 3 kez, en az 4 saat arayla aç karnına alınabilir. Hazımsızlık, mide yanması ve şişkinlik gibi hafif yan etkileri olabilir. Etkin maddesi ibuprofen’e ve yardımcı maddelerinden soyaya alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca geçmişte mide ülseri, felç ve kalp krizi geçiren kişiler Nurofeni dikkatli kullanmalıdır. Kısa süreli tedaviler için reçete edilir, doktorun bilgisi dışında uzun süreli kullanımı ciddi sorunlara yol açabilir. Nurofen 12 yaş altı çocukların kullanımına uygun değildir. Diğer ağrı kesiciler ile birlikte kullanımı da sakıncalı olabilir.

NUROFEN AĞRI KESİYORMU, HANGİ AĞRILARDA KULLANILIR?

Grip, soğuk algınlığı veya sinüzit gibi hastalıkların seyrinde görülen burun tıkanıklığı, baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları ve diğer ağrıların giderilmesinde kullanılır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.