Rusya aşıyı gerçekten buldu mu?

Rusya aşıyı gerçekten buldu mu?

Koronavirüs salgını devam ederken aşı ile ilgili olarak geçen günlerde Rusya tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve bütün dünya bu aşının ne zaman kullanılacağı konusunda büyük bir merak içerisinde.

Koronavirüs salgını devam ederken aşı ile ilgili olarak geçen günlerde Rusya tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve bütün dünya bu aşının ne zaman kullanılacağı konusunda büyük bir merak içerisinde. Moskova Gamaleya Enstitüsü'nün yaptığı çalışmalar sonucunda geliştirilen aşı tescillenerek dünyaya ilan edilmiş ve ülkenin Sağlık Bakanlığı’nın da bu aşıyı onayladığı ilan edilmişti. Merak edilen bir soru var, Rusya gerçekten aşıyı buldu mu? Koronavirüs aşısı ne zaman aktif olacak ve koronavirüs aşısı gerçekten bulundu mu? Dünyada ortalama olarak 20 milyonun üstünde bu virüse maruz kalan insanın olduğu koronavirüs ile mücadele konusunda Covid-19'a karşı Moskova'da yapılan aşının Sağlık Bakanlığı onaylı olması ve aşı ile ilgili olarak ilk fotoğrafın gelmiş olması büyük sevinç yarattı. Koronavirüs salgını aşısı adına yapılan açıklamaya baktığımızda kısa bir sürede üretime geçileceği ilan edilmişti. Koronavirüs aşısına ilişkin olarak Rusya'dan yapılan son haberle beraber bütün dünya umutlandı. Rusya lideri Vladimir Putin yapmış olduğu açıklama ile koronavirüse karşı Moskova'da büyün testleri yapılan aşının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını duyurdu. Rusya Sağlık Bakanlığı ise bu konuda yapmış olduğu açıklamada sivil halkın koronavirüs aşısını ne zaman kullanma şansı olacağına dair bir tarih verdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, deneylerinin bütün hepsinin tamamlandığı duyurulan koronavirüs aşısının artık tescil edildiğini resmi olarak açıkladı.

Rus Lider Putin, Aşının Tüm Testleri Geçtiğini Tekrarladı

Rus lider aktardığı bilgilere göre, koronavirüse karşı Moskova'da üretilen aşının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını doğruladı. Putin, kısa zaman içerisinde aşının üretimine geçileceğine dair beklentileri olduklarını sözlerine ekledi. Aşı adına gereken bütün testlerin başarılı olduğunu dile getiren Putin, kız çocuklarından birinin de aşı olduğunu söyledi. Putin, yakın zamanda aşının toplu olarak üretilmesine başlamayı hedeflediklerini ifade etti. Kızında ateş oranınım ilk gün içerisinde 38 dereceye ulaştığını söyleyen, daha sonra ise 37 dereceye düştüğünü aktaran  Putin, bu aşının gerçekten işe yaradığını ve güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturduğunu bildiğini söyledi. Ayrıca, aşının gereken tüm kontrollerden de geçtiğini tekrar etti. Rusya, Ekim ayının içerisinde koronavirüs salgınına karşı ülke genelinde toplu aşı kampanyası başlatmayı planlıyor. İlk olarak doktorlara ve öğretmenlere aşı yapılması ve ardından da topluma yapılacağı ifade ediliyor. Aşının ise ücretsiz olacağı ve maliyetinin ülke bütçesinden karşılanacağı dile getirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.