Salgın döneminde sağlık sigortalarına talep arttı

Salgın döneminde sağlık sigortalarına talep arttı

Salgının yarattığı etkiler bütün sektörlerde olduğu gibi kadar sigorta sektöründe de kendini gösteriyor. COVID-19 öncesi sigorta sektörü özellikle de sağlık sigortası anlamında algı ve toplumsal bilinç büyük oranda zayıfken

Salgının yarattığı etkiler bütün sektörlerde olduğu gibi kadar sigorta sektöründe de kendini gösteriyor. COVID-19 öncesi sigorta sektörü özellikle de sağlık sigortası anlamında algı ve toplumsal bilinç büyük oranda zayıfken, riskin yaşamımızı ele geçirmesi ile beraber toplum içinde sağlığın ne kadar önemli olduğu bir defa  daha görüldü. İşte bütün dünyada ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını, özel sağlık sigortaları açısından halkın bilinçlenmesi için büyük katkı sağladı. Bu zaman diliminde koronavirüs tedavi giderleri jest uygulaması dahilinde teminat altında tutan sigorta firmalarının yaptığı katkı da önemli oldu. Toplum içinde yükselen risk duygusu, sağlık sigortalarına yapılan talepte de artışa sebep oldu. Nisan ile mayıs aylarında sağlık sigortaları beklenen oranın üstünde bir yön yakalandı. Sağlığın yaşamdaki en önemli şeyin olduğunun altını çizen Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, koronavirüs salgınının bize sağlığın ne kadar da büyük bir risk olduğunu ve yaşamı aniden durdurabileceğini ispatladı ifadelerini kullandı.

Salgın Sağlığın Ne Kadar Önemli Olduğunu Bize Öğretti

Virüs ile beraber toplum bazında sağlığın ne denli kıymetli olduğunu daha iyi anlamış olduk şeklinde sözlerine ekledi. Bu açından salgının öncesinde düşük oranda olan toplumsal bilinç, sağlık sigortalarının büyük oranda yükseldiğini söylemek mümkün dedi. Bütün branşlar ile salgının etkisi ile beraber öngörülen oranda düşüş meydana gelirken sağlık sigortasında tam tersine talebin arttığını gördük şeklinde konuştu. Sağlık sigortaları anlamında Mart ayı ile başlayan dönemden bugüne kadar yaklaşık olarak yüzde 25 oranında artış olduğunu ifade eden Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, salgının etkisini olumlu manada gördüğümüz tek unsurun, sağlık sigortalarına karşı bilincimizin yükselmesi oldu. Bu zaman diliminde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası konusunda yüzde 10'lık oranda bir artış eğiliminin olduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum