Türkiye'de korona vakaları artışa geçti! Hastaneler doluyor, uzmanlar uyarıyor

Türkiye'de korona vakaları artışa geçti! Hastaneler doluyor, uzmanlar uyarıyor

Türkiye'de koronavirüs salgının yayılma hızı son günlerde artarken uzmanlar hastanelerin hızla dolması ve ölümlerin artmasından endişe ediyor.

Türkiye Koronavirüs salgınıyla mücadelede 1 Mart tarihiyle Yerinde Karar dönemine geçti. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığının belirlediği kriterlere göre illeri dört gruba ayırırken bazı illerde kısıtlamalar kalktı, bazı illerde ise devam etti. Söz konusu dönemde mutasyonlu koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte salgın ivme kazandı. 

VAKALAR TIRMANIŞA GEÇTİ

1 Mart günü Sağlık Bakanlığının açıkladığı Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu verilerine göre 9 bin 891 olan Kovid-19 vaka sayıları 24 Mart tarihinde 29 bin 762'ye yükseldi. 1 Mart'ta 1215 olarak kayıtlara geçen ağır hasta sayısı da 24 Mart tarihinde 1720'ye yükseldi.

Türkiye'de korona vakaları artışa geçti! Hastaneler doluyor, uzmanlar uyarıyor

HASTANELERDE KOVİD-19 SERVİSLERİNİN SAYISI ARTIYOR

Özellikle birçok hastanede Kovid-19 servislerinin sayısı artırılırken üçüncü dalganın başladığını ifade eden uzmanlar tedbir uyarısı yapıyor.

BİLİM KURULU'NDAN ÇIKACAK TAVSİYELER ÖNEM TAŞIYOR

Uzmanlar kısıtlamaların yeniden gelmesi gerektiğini ifade ederken bu duruma ilişkin olarak Koronavirüs Bilim Kurulu'ndan çıkacak tavsiyelere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Kabine toplantısından çıkacak karar bekleniyor.

Türkiye'de korona vakaları artışa geçti! Hastaneler doluyor, uzmanlar uyarıyorTürkiye'de korona vakaları artışa geçti! Hastaneler doluyor, uzmanlar uyarıyor

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.