Uzm. Dr. Fatih Özkul: Anne sütü  eşi benzeri bulunmayan bir besin kaynağı

Uzm. Dr. Fatih Özkul: Anne sütü eşi benzeri bulunmayan bir besin kaynağı

Yeni doğan bebeklerin gelişiminde anne sütünün çok önemli olduğununu belirten Özel Hayat Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Özkul, Anne sütünün bebeğin tüm besin ihtiyaçlarını karşılayan eşi benzeri bulunmayan bir besin kaynağı olduğunu söyledi.

Halk arasında hep söylenir durulur yeni doğan bebğin belli bir yaşa Kadar gelişimini tamamlamak için anne sütünün hiç kesilmeden bebeklere verilmesi gerektiği  anlatılır durulur. Konuyla ilgili açıklamalrda bulunan ve gelişim ve büyüme aşamasında olduğu yeni doğan bebeklerin anne sütünün ne kadar hayati öneme sahip olduğunu belirten Özel Hayat Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Özkul, anne sütünün bebeğin tüm besin ihtiyaçlarını karşılayan eşi benzeri bulunmayan bir besin kaynağı olduğunu söyledi.

"BEBEK DOSTU HASTANEDEN ANNELERE BİLGİ VERİLDİ"

Bebek dostu olarak bilinen Özel Hayat Hastanesi, yen doğan  bebeğin büyümesi vebelli bir yaşa kadar  gelişmesi için gerekli tüm besin maddelerini içine barındıran en değerli besin olan anne sütünün bebeğe ve anneye olan faydalarını anlatmak için etkinlik düzenledi.

Hayat Hastanesi Müdürü Nurten Molla ve Başhemşire Gülşen Tutarlı, 1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla hastanenin kadın doğum servisinde düzenlenen etkinlik kapsamında doğum yapan annelere ziyarette bulundu. Molla ve Tutarlı, anneler ve anne adaylarına emzirme teknikleri, emzirmenin bebeğe ve anneye faydaları, anne sütünün yararı konusunda bilgi verdi.

"BEBEĞİN DOĞDUKTAN 30 DAKİKA SONRA ANNE SÜTÜ ALMASI GEREKİR"


Etkinlik kapsamında açıklama yapan Özel Hayat Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Özkul, “Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı tarafından anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması konusunda yaptığı çalışmalar sonucu 'Bebek Dostu Hastane' unvanı alan bir sağlık kuruluşudur. Hastanemizde 1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla anne sütünün önemi ile ilgili olarak etkinlik düzenledik. Anne sütü bebeklerimiz için çok önemli. Anne sütü bebeğin tüm besin ihtiyaçlarını karşılayan eşi benzeri bulunmayan bir besin kaynağı. Bebeğin doğduktan 30 dakika içinde anne sütü alması gerekir. Özellikle de ilk bir hafta içerisinde bebekler anne sütünü aldıklarında pek çok hastalıktan korunmuş oluyorlar” dedi.
1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında planlanan birbirinden farklı etkinlikler, 7 Ekim'e kadar sürdürüleceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum