AK Parti, yönetim kadrolarında yeniden değişime gidiyor

AK Parti, yönetim kadrolarında yeniden değişime gidiyor

Hem politika, Hem yönetim ve teşkilat olarak sürekli kendini yenileyerek 20 yıldır iktidarda kalmayı başaran AK Parti, yine tüm yönrtim kademelerinde köklü değişmlere hazırlanıyor. İlk adım parti ve meclis yönetiminde atılacak.

20 Yıldır iktidarda olan ve iktidarları dönemlerinde hem parti politikalarıyla, hemde yönetim kadrolarıyla sürekli kendisini yenilerek seçmenin karşısına çıkarak, uzun süreli iktidrda kalmayı başaran Recep Tayyip Erdoğan liderliğndeki AK Parti, yine parti yönetimlerinde önemli değişikliklere gitmenin planlarını yapıyor.

DEĞİŞİKLİĞİN İLK ADIMI MECLİSTE

Bu yöndeki değişimlerin ilk adımı, Meclis yönetimiyle atılacak. sonrasında  kabinede ufak çaplı bir değişime gidileceğiönümüzdeki genel ve yerel seçimler öncesi tüm teşkiltlarda dahada kapsamlı bir değişime gidileceği belirtiliyor

Parti ilk olarak Önümüzdeki ay grup başkanvekillikleri, komisyonlar, grup yönetim kurulu ve başkanlıkları için seçim yapılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 2 Temmuz'da başlayacak Meclis Başkanlığı ile eş zamanlı olarak yapılacak grup yönetimi seçimleri öncesi kulisler hareketlendi. AK Parti kaynakları, grup yönetiminde küçük çaplı bir revizyona gidileceğini belirtiyor. Beş grup başkanvekilinden ikisinin değişebileceği, ihtisas komisyonları başkanlıklarında ise geniş çaplı bir değişimin beklenmediği ifade ediliyor. On beş kişiden oluşan Grup Yönetim Kurulu üyelikleri için de yeniden seçim yapılacak. Süreyya Sadi Bilgiç'in de Meclis Başkanvekilliği görevine devam edeceği ifade ediliyor.

3.jpg

MECLİS BAŞKANLIK DENKLEMİ

Meclis Başkanlığı konusunda yapılan değerlendirmede ise Binali Yıldırım ile Mustafa Şentop'un adaylığı dışında başka bir isim üzerinde durulmuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçtiğimiz günlerde Yıldırım'la baş başa yemek yediği belirtilirken, AK Parti kaynaklarına göre bu görüşmede Binali Yıldırım'ın Meclis Başkanlığı adaylığı konusu gündeme gelmiş olabilir. Ancak, parti kulislerinde şimdilik Şentop'un adaylığı ön plana çıkmış durumda.

2-002.jpg

GRUP BAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Temmuz ayı içinde AK Parti grup başkanlığı için de seçime gidilecek. Halen Naci Bostancı'nın yürüttüğü bu görev için geçmişte Binali Yıldırım'ın da adı geçmişti. AK Parti kaynakları, bu konuda bir değişiklik beklentisinin olmadığını, ancak Yıldırım'ın revize edilecek kabinede cumhurbaşkanlığı yardımcılığı görevine getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

A takımında yapılacak bu değişliklerden sonra 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi tüm teşkilatlarda tekradan yenilenerek köklü değişikliklere gidileceği belirtiliyor.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.