Ali Babacan 17-25 Aralık operasyonuna FETÖ ağzıyla "Minik darbe" dedi

Ali Babacan 17-25 Aralık operasyonuna FETÖ ağzıyla "Minik darbe" dedi

AK Parti'den istifa ederek DEVA Partisi'ni kuran ve beklediği çıkışı bir türlü yakalamayan Ali Babacan, adeta FETÖ ağızıyla konuşur gib 17-25 Aralık darbe sürecine "Minik bir darbe" demsi tepkilere neden oldu.

Yıllardır Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında AK Parti saflarında siyaset yapıp AK Parti, iktidarları döneminde, özellikle ekonomi ile ilgili çok önemli bakanlık görevlerinde bulunan ve daha sonra Partiden istifa ederek DEVA Parti'sini büyük umutlarla kuran Ali Babacan, bu beklentiyi bulamayınca çok ilginç açıklamalarla gündeme gelmeye çalışıyor. Ali Babacan, FETÖ/PDY'nin "hükümete ilk darbe girişimi" olarak kabul edilen 17-25 Aralık yargı darbe girişimiyle devletin sistemini çökertmek istemesi yönündeki operasyonlar için büyük tepki çeken bir açıklama yaptı. Babacan, 17-25 Aralık süreciyle ilgili edeta FETÖ ağzıyla konuşur gibi "Minik bir darbe teşebbüsüydü. Ancak o dosyaların bir noktada tekrar incelenmesinde de bir fayda görürüm doğrusu" ifadelerini kullanması tepkilere yol açtı.

Son günlerde çeşitli medya kuruluşlarına özel açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son olarak  Medyascope'ta Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtladı.

17-25 ARALIK DARBE GİRİŞİMİNE 'MİNİK DARBE' DEDİ

babacan, FETÖ ağzıyla birbiri ardına milletin tepkisini çeken açıklamalar yapmaya devam ediyor. Babacan programda 17-25 Aralık yargı darbe girişimi ile ilgili "Yargı ve polis teşkilatına nüfuz etmiş bir grubun belli dosyaları uzun zamanca bekleterek o günkü iktidara yönelik minik bir darbe teşebbüsüydü. Ancak o dosyaların bir noktada tekrar incelenmesinde de bir fayda görürüm doğrusu" şeklinde konuştu.

FETÖ ağzıyla yaptığı açıklamalarla gündemde kalmayı hedefleyen Ali Babacan son olarak "17-25 Aralık yargı darbe girişimi" hakkındaki sözlerinin adından vatandaşın büyük tepkisini çekti

İLGİNÇ LGBT VE ALKOL ÇIKIŞI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan eşcinsellik ve alkol ÖTV'leri ile ilgili sorulara ilginç cevaplar verdi.

Toplumun bir çok kesiminden tepki alan LGBT'liler konusunda ne düşündüğü konusunda gelen bir soruyu da yanıtlayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan "Devletin kimsenin yaşam tarzını değiştirme görevi olamaz. Herkesin yaşam tarzına saygılıyız. Ama aile kurumunun güçlü tutulması da anayasal görevlerden biridir" dedi.

2.jpg

"İÇKİLERDEKİ VERGİ KOPMUŞ GİTMİŞ DURUMDA, KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL"

hep muhafazar kesimin oylarıyla bu günlere gelen ve siyasette var olan ali babacan muhafazar seçmeni kızdıracak çok tepki çeken açıklamalarına devam ediyor babacan, Yeni gelen Özel Tüketim Vergileriyle (ÖTV) ilgili soruyu da yanıtlayan Babacan "Alkollü içkilerdeki vergi kopmuş gitmiş durumda, kabul edilebilir değil. Komşularımızda yarı fiyatına, üçte bir fiyatına alkol satılıyor. Türkiye'de bu vergilerin yüksek olması kaçakçılığı doğuruyor" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.