Bahçeli'den TBMM Başkan Seçimi ilgili açıklama! "Cumhur İttifakı’nın gereği neyse o yapılacaktır"

Bahçeli'den TBMM Başkan Seçimi ilgili açıklama! "Cumhur İttifakı’nın gereği neyse o yapılacaktır"

MHP genel başkanı devlet bahçeli yeni dönem meclis başkanlığı seçimi hakkında partisinin nasıl bir tavır takınacağı ile ilgili soruya " milliyetçi hareket partis RBMM başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın gereği neyse onu yapacaktır" dedi.

MHP'de koronavirüs salgını sebebiyle bir süredir ara verilen milletvekilleri ile  istişare toplantıları, 1 Haziran tarihinde yeni dönem normalleşmye geçilmesiyle  kaldığı yerden  devam ediyor. Parti'nin genel başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında genel merkezde yapılan istişare toplantılarından  gündeme dair önemli gelişmeler ele alındı. Bahçeli Meclis başkanlığı seçimine dair, 'Cumhur İttifakı’nın gereği neyse o yapılacaktır" dedi.
 

Koronavirüs önlemleri amacıyla sıkı tedbirlerin alındığı ve sosyal mesafa kurallarına uyularak yapılan istişare toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, ''TBMM Başkan Seçiminde Cumhur İttifakı’nın gereği neyse o yapılacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi varsa umut vardır. Milliyetçi Hareket Partisi varsa huzur vardır. İstiklalde birlik, istikbalde dirlik, istikrarda süreklilik önceliğimizdir.'' dedi

DEVLET BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE!

''24 Haziran 2018’de yapılan 27.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi’nin üzerinden iki yıl geçmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi TBMM’de 49 muhterem milletvekiliyle demokratik temsil hakkı kazanmış, tecelli eden milli iradenin görev ve gereğini müteakiben onurla temsil etmiştir.

İnancımız odur ki, Türk milletinin manevi ve milli değerleriyle birleşip temellenmeyen her siyasi önerme esen rüzgârla uçuşan saman çöplerinden öz itibariyle farksızdır. Koronavirüs sebebiyle alınan önlemler dikkat çekti. Toplantıya katılan herkesin ateşi ölçülürken, oturma düzeninde mesafeleye dikkat edildi.

2.jpg

Partimiz Cumhur İttifakı’nın iki onurlu paydaşından birisidir. Bu ahlaklı ve kutlu ittifak yapısı Türkiye’yi yükseltmeye ve yükselen değer yapmaya coşku ve heyecan içinde azmetmiş, söz vermiş, bu uğurda da gecesini gündüzüne katmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’nın içinde yer alsa da, Gazi Meclis’te denge ve denetim işleviyle mevcut, muhalefet göreviyle mesuldür. Muhalefet anlayışımızın tesisini ve teminini sağlarken, siyasetimizi milli şuurla teçhiz, sağlam argümanlarla tevsik; akıcı, akılcı, atik ve samimi üslupla tahkim ve takviye ettiğimiz yalın bir gerçektir.

İnandıklarımızı ifadeden hiçbir zaman imtina etmediğimiz aşikârdır. Her meseleye geniş bir cepheden bakarak, hayatın ve siyasetin her mevziisini derin bir görüş menziliyle kavrayarak sahip olduğumuz irade gücünü var olan imkânlarımızla dengeleyip örtüştürdüğümüz bilinmektedir.

5-001.jpg

"MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ KONUSUNDA GEREĞİ NEYSE O YAPILACAKTIR"

    TBMM Başkan Seçiminde Cumhur İttifakı’nın gereği neyse o yapılacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi varsa umut vardır. Milliyetçi Hareket Partisi varsa huzur vardır. İstiklalde birlik, istikbalde dirlik, istikrarda süreklilik önceliğimizdir.

Bu hafta sonu YKS’ye girecek kardeşlerimize üstün başarılar diliyor, Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum.

3.jpg

KOVİD-19’dan dolayı hayatlarını kaybetmiş vatandaşlarımıza, terörle mücadele halindeyken şehit düşmüş kahramanlarımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi Gazi Meclis’in çatısı altında üstlendiği milli sorumluluğun gereklerini şuurla, vakarla, mehabetle, muhabbetle ve dürüstlükle yapacak; son tahlilde tuzaklara, oyunlara, tahriklere sabırla, metanetle ve akılla karşılık verecektir.''diyerek Türkiye büyük millet meclis başkanı seçimi ile ilgili Partisi'nin görüşünü net bir şekilde açıklamış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum