CHP'li Aytuğ Atıcı'dan skandal açıklama: Erdoğan düşsün, canımı veririm

Eski CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı," Biz Tayyip Erdoğan yarın düşsün isteriz. Bunun için de canımı veririm, bak açık söylüyorum" dedi.

Eski CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, dün Habertürk TV'de Kübra Par'ın sunduğunu "Açık ve Net" programına konuk oldu. ABD Başkanı Jeo Biden'ın göreve gelişini değerlendirirken bir anda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında açıklama yaptı.

Atıcı, "Biz Tayyip Erdoğan yarın düşsün isteriz, net. Ama nasıl? Demokratik yollarla. Seçim konulsun. Yarın iktidarı terk etsin isteriz. Bunun için de canımı veririm, bak açık söylüyorum. Vallahi de billahi de 'canın mı bu mu' deseler 'canım' derim. Bu kadar adanmışım" dedi.

AYTUĞ ATICI KİMDİR? 

23 Kasım 1964'te Adana'da doğdu. Baba adı Şahap, anne adı Lütfiye'dir.

Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede doçent oldu.

Mersin Üniversitesinde Başhekimlik, Dekan Yardımcılığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurucu müdürlükleri, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı, Neonatoloji Bilim Dalı Kurucu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Mersin Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Gebe Eğitim Merkezi Kuruculuğu, Sağlık Bakanlığı Danışma Kurulu üyelikleri ile 2 dönem Mersin Tabip Odası Başkanlığı yaptı.

24. ve 26. dönemde Mersin Milletvekili seçildi. Dışişleri; Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler komisyonlarında görev aldı. Ayrıca Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddeti Araştırma Komisyonu, Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyesi oldu. Nükleer Savaşa Karşı Uluslararası Doktorlar (IPPNW) ve Nükleer Silahsızlanma İçin Parlamenterler Birliği (PNND) Konsey Üyelikleri yapmıştır.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen Atıcı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.