CHP'li Belediye Başkanı Özcan'dan tepki çeken sözlerine ilişkin açıklama! Gazetecileri suçladı

CHP'li Belediye Başkanı Özcan'dan tepki çeken sözlerine ilişkin açıklama! Gazetecileri suçladı

Gafları ve tepki çeken açıklamalarıyla ünlü CHP'li Bolu belediye başkanı Tanju Özcan "Ölenlerin büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı." sözlerine tepki gelmişti. Özcan, sözlerinin çarpıtıldığını belirterek gazetecileri suçladı.

Seçildiği günden buyana gafları ve tepki çeken açıklamalarıyla hep gündeme gelen ve çok tepki alan chpli bolu belediye başkanı tanju özcandan yine tepki çekn bir açıklama geldi

"Ölenlerin büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı"

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "(Kovid-19 nedeniyle) Ölenlerin büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı." sözlerine ilişkin, "Burada ölenlerin büyük kısmının yaşlı, artı başka ağır hastalıkları olan insanlar olduğunu söyledim." dedi. Özcan, sözlerinin çarpıtıldığını belirterek gazetecileri suçladı.

GAZETECİLERİ SUÇLADI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "(Kovid-19 nedeniyle) Ölenlerin büyük çoğunluğu bir ayağı çukurda olan insanlardı." sözlerine ilişkin, "Burada ölenlerin büyük kısmının yaşlı, artı başka ağır hastalıkları olan insanlar olduğunu söyledim." dedi.

SKANDAL SÖZLERLE İLGİLİ GAZETECİLERİ SUÇLADI

Başkan Özcan, bir basın toplantısında söylediklerinin çarpıtıldığını öne sürdü. Haberin maksatlı yapıldığını savunan Özcan, "Kötü niyetli bir habercilik anlayışı bu. Bunu öncelikle nefretle kınıyorum. Böyle bir yandaş zihniyet olmaz. Bunlara gazeteci demek bile bana zul geliyor." ifadesini kullandı.

xigzo-1599923070-6504-002.jpg

Özcan, bazı medya organlarında yer alan "Bırakın ölsünler." ifadesini kullanmadığını belirterek, şunları kaydetti: "Basın toplantısında söylediklerimi gayet net hatırlıyorum. Orada söylediğim iki şey var. Gazeteci arkadaşlarımız vaka ve ölenlerin sayısını sordu. 'Son vaka sayısını bilmiyorum.' dedim. Yakın dönemde bilgi almadım. 'Ölü sayılarını, mezarlıklar müdürlüğümüzdeki defin işlemlerinden dolayı biliyoruz.' dedim ama bu sorunun sorulacağını bilmediğim için 'Bugün itibarıyla son güncel bilgiyi almadım.' dedim. Burada ölenlerin büyük kısmının yaşlı, artı başka ağır hastalıkları olan insanlar olduğunu söyledim. Göynüklü Kovid-19 vakası vefatı ile ilgili bir doktor şunu söylemişti, 'Fatma teyzemizin bir ayağı çukurdaydı, hatta yoğun bakımda çok güzel ilgilendik. Belki de birkaç gün ömrünü uzattık.' Bunu anlattım. 'Bırakın ölsünler.' gibi bir tanımı bu haberin içerisinden nasıl çıkardılar, buna anlam vermekte güçlük çekiyorum."

835-001.jpg

'Belediyesi bütçesinden bir tek Suriyeliye tek kuruş yardım yapmayacağım'

31 Mart Yerel Seçimlerin'de Bolu Belediye Başkanı seçilen CHP’li Tanju Özcan "Yabancı uyruklu kişilere yardımı kesin" talimatı büyük tepkilere ve tartışmalara yol açmıştı.

Özcan, seçimlerden sonra yaptığı açıklamada "Ülkemizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılay’ı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ‘Sosyal Uyum Yardımı’ adı altında yardım yapılmaktadır. Bu nedenle, ilimizde yaşamakta olan herhangi bir yabancı uyruklu kişiye Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden ayni ve nakdi yapılmaması hususunda, gereğini rica ederim.’ demiş kamu oyundan büyük tepki çekmişti

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.