Sadık Albayrak'dan istifa ile ilgili çok sert açıklama geldi

Sadık Albayrak'dan istifa ile ilgili çok sert açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir şekilde, Hazina ve Maliye bakanı Berat Albayrak'ın istifa ettiğini açıklamasının ardından bir çok yorumlar yapılmıştı. Bu gelişmeler üzerine Baba sadık Albayrak'tan yapılan eleştirilere çok sert açıklama geldi.

Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak, hiç kimsenin beklemediği bir anda istifa ettiğini açıklamasının ardından Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Sağlık sorunlarını gerekçe gösterek istifa ettiğini duyurmasına rağmen, istifa ile ilgili bir çok yorum ve eleştiri gelmişti. Tüm bu gelişmelerin ardından istifa ve ardından gelen yorumlarla ilgili baba Sadık Albayrak "Masa başında sahte ve fitne haberler üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır" diyerek çok sert açıklamada bulundu.

Sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz günlerde sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamayla  görevden affını isteyen ve ayrılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın babası Gazeteci - Yazar Sadık Albayrak, Bakan Albayrak'ın istifası ve sonrasında ortaya atılan iftiralara yazılı bir açıklama ile yanıt verdi. Sadık Albayrak "Masa başında sahte ve fitne haberler üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır" ifadelerine yer verdi.

7.jpg

"HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAKTIR"

Yazılı açıklama ile ailesine yönelik yapılan kara propagandalara cevap veren Albayrak, şu açıklamalarda bulundu:

"EN ALÇAK İFTİRA VE KARALAMALAR..."

"Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan yalan yanlış haberler üzerine açıklama yapmak boynumun borcu olmuştur. 60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler ancak bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım. Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir." dedi

"ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK DAĞ GİBİ DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Açıklamalarına devam eden Albayrak "Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir. Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız. Bir dava partisi olan AK Parti'nin ve her daim 'Nur-u Aynım' dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında, 'ölümüne ölümüne' duygusuyla, bütün bir aile olarak dimdik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir. Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının, başta FETÖ olmak üzere bütün millet düşmanlarının karşısında elimizde 'Selahaddin'in kılıcı' alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz. Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır." diyerek eleştirilere çok sert cevap verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum