Fenerbahçe, üyelikten istifa eden Nihat Özdemir'in TFF başkanlığından da istifasını istendi

Fenerbahçe, üyelikten istifa eden Nihat Özdemir'in TFF başkanlığından da istifasını istendi

Fenerbahçe kulubü ile TFF başkanı Nihat Özdemir arasında gerginlik devam ediyor. Bu gün kulup üyeliğinden istifa ettiğini açıklayan ardından kulübün resmi sayfasından Özdemir' TFF'den de acil istifa etmelidir açıklaması geldi

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in bir süre önce 2010- 2011Futbol sezonu şike iddialarıyla ilgili açıklam yapmış, bu açıklamaya fenerbahçe, çok sert cevap vermiş, Özdemir'i istifaya davet etmişti. Özdemir bu gün Fenerbahçe, kulup üyeliğnde istiafa ettmişti.Fenerbahçe, bu gelişmenin ardından kulubün resmi sayfasından yazılı olarak yaptığı açıklamayla Nihat Özdemir'i acilen TFF başkanlığından da istifa etmesi gerektiğini duyurdu.


Bir süredir yapılan karşılıklı açıklamaların ardından Fenerbahçe Kulübü, üyeliğinden  istifa eden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir hakkında resmi sayfadan açıklama yaparak, "Kulübümüz aleyhine yaptığı açıklamalarla tarafsızlığını tamamen kaybettiği açık ve net şekilde gözüken Nihat Özdemir'in, aynı davranışı yürütmekte olduğu TFF Başkanlığı görevi için de göstererek, bu görevinden de derhal istifa etmesi gerekliliğini tüm kamuoyuna bildiririz" dedi.

1.png

Fenerbahçe kulübüTFF Başkanı Nihat Özdemir hakkında yaptığı açıklama şöyle:

"Kulübümüzün 4654 sicil numaralı üyesi Nihat Özdemir'in, 4 Haziran 2020 tarihinde bir sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamalar ve sonrasında kamuoyu gündemini meşgul eden süreç üzerine, Kulübümüz kongre üyeleri tarafından gelen ihraç başvuru dilekçelerine istinaden, Nihat Özdemir hakkında tüzüğümüzün 62/2 (D) (F) (G) bentleri uyarınca disiplin soruşturması başlatılmıştır. Bu soruşturma kapsamında, Disiplin Kurulumuz 9 Haziran 2020 tarihinde toplanarak, Nihat Özdemir'in konu hakkında Kulübümüze savunma vermesi kararını almış ve bu karar kendisine tebliğ edilmiştir. Açılan soruşturma nezdinde yollanmış olan tebligatın kendisine ulaşmasının ardından Nihat Özdemir bugün Kulübümüzün üyeliğinden istifa ettiğini tarafımıza yazılı olarak bildirmiştir. İlgili istifa dilekçesi, gereği yapılmak üzere Sicil Kurulumuza iletilmiştir. Tarihimizin en değerli şampiyonluklarından biri olan 2010-2011 şampiyonluğumuz hakkında tüm spor camiası tarafından yanlış anlaşılacak ve Kulübümüz aleyhine kullanılabilecek demeçler veren Nihat Özdemir, Başkanımız Ali Y. Koç'un ve Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük'ün tüm yanlış anlamaları bitirmek adına sorduğu basit soruyu cevaplamak yerine her bir Fenerbahçeli için kutsal olduğunu düşündüğümüz Fenerbahçe üyeliğinden istifa etmeyi tercih ederek, tutumunu açıkça belli etmiştir. Kulübümüz aleyhine yaptığı açıklamalarla tarafsızlığını tamamen kaybettiği açık ve net şekilde gözüken Nihat Özdemir'in, aynı davranışı yürütmekte olduğu TFF Başkanlığı görevi için de göstererek, bu görevinden de derhal istifa etmesi gerekliliğini tüm kamuoyuna bildiririz."

Fenerbahçe üyeliğinden istifa eden Nihat Özdemiri'in bu açıklamay nasıl cevap vereceği merak konusu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.