TFF Karar aşamasında, 2.Lig ve 3.Lig ile Bölgesel Amatör Liglerden hangi takımlar bir üst lige çıkacak?

TFF Karar aşamasında, 2.Lig ve 3.Lig ile Bölgesel Amatör Liglerden hangi takımlar bir üst lige çıkacak?

Türkiye Futbol fedarsyonu daha önce 18 Temmuz olarak açıkladığı 2019-2020, 2.Lig ve 3.Lig ile Bölgesel Amatör Liglerin oynanmayacağını açıklamış. Bu liglerden hangi takımların bir üst liglere çıkacağını bir sonraki toplantıda açıklayacağını duyurmuştu.

TFF daha önce 2019-2020, 2.Lig ve 3.Lig ile Bölgesel Amatör Lig'lerin 18 Temmuz'da oynanacağını açıklamış, daha sonra  liglerin kulup başkanlarıyla yapılan toplantıda, kuluplerin liglerin oynanmaması yönündeki görüşleri doğrultusunda liglerin oynanmayacağını açıklamıştı. bu karar sonrası iddiası olan kulüpler ayağa kalkmıştı. TFF şimdi Play-Off potasını ve düşenleri nasıl belirleyeceğini kara kara düşünüyor, kesin kararın yarın açıklanması bekleniyor

Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce 18 Temmuz’da başlatılacağını açıkladığı alt liglerle ilgili önceki gün karar değiştirmiş ve liglerin oynanmayacağını duyurmuştu. Kulüplerin büyük çoğunluğunun talebi doğrultusunda alınan bu karar itiraz edenler de var. Çünkü Kulüpler Birliği, “Ligleri iptal edelim, yeter ki oynanmasın, Play-Off ve düşen takımlarla ilgili alacağınız her karara saygılıyız” talebinde bulunmuştu.

1.jpg

"KÜLÜP BAŞKANLARI İSYAN BAYRAĞI ÇEKTİ"

Bu son gelişme üzerine düşme potasında bulunan, kurtuluş ihtimali olan, Play-Off hattının yakınında bulunan ve bir üst ligi hedefleyen; yani iddiası bulunan tüm takımlar isyan bayrağını çekti. Birçok kulüp başkanı TFF’den randevu talep etti. Gelinen noktada TFF, en doğru kararı verebilmek adına hummalı bir çalışma içerisine girdi.dün  toplanan  TFF Yönetim Kurulu, yapılan toplantının ardından belirsizliği ortadan kaldırmak adına detaylı bir çalışma yaptı.ancak kesin bir karara varılamadı.  Nihai kararın 3 Temmuz cuma günü  bir toplantı daha yapılması, bu toplantıdan sonra kararın kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

5.jpg

"HANGİ TAKIMLAR ÜST LİGE ÇIKACAK,HANGİ TAKIMLAR DÜŞECEK"

Edinilen bilgilere göre, federasyonun Lig'ledre Playof oynatmayı düşünmediği, bir seçeneğin ilk iki sıradaki takımların direkt bir üst lige çıkarılması, diğer seçeneğin ise Playof'a giren ilk dört dakımların bir üst lige çıkarılması ve düşme ile ilgilide mevcut puan durumuna bakılarak kalan maçlarda hesaplanarak, düşmesi kesinleşen takımların Lig'lerden düşürülmesi seçenekleri üzerinde çalışma yapıldığı, bu iki seçenekten birisinin 3 Temmuz Cuma günü karar alınamaz ise 6 Temmuz Pazartesi günü yapılacak olan toplantıda son kararın verilip açıklanması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.