Dijital Kurye Platformu tüzel kişilere de doğrulama hizmeti sunmaya başlayacak

Dijital Kurye Platformu tüzel kişilere de doğrulama hizmeti sunmaya başlayacak

Dijital kontrat yönetimi ve kimlik doğrulama hizmetleri veren Dijital Kurye Platformu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) yakında yürürlüğe girecek yeni yönetmeliği aracılığıyla tüzel kişilere de doğrulama hizmeti sunmaya başlayacak.

Geleneksel sözleşme taşımacılığını dijitale taşıyan Dijital Kurye Platformu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun hazırladığı yeni yönetmelik aracılığıyla gerçek kişilerin yanı sıra tüzel kişileri de doğrulayabilecek. Bu sayede milyonlarca KOBİ ve şirket, bankaya gitmeden platform üzerinden hesap açtırabilecek.

“BU GÜNE KADAR SADECE GERÇEK KİŞİLERİN KİMLİKLERİNİ DOĞRULAMA HİZMETİ VERDİK”

Dijital kontrat yönetimi ve kimlik doğrulama hizmetleri veren Dijital Kurye Platformu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) yakında yürürlüğe girecek yeni yönetmeliği aracılığıyla tüzel kişilere de doğrulama hizmeti sunmaya başlayacak. Dijital Kurye CEO'su Oral Başer, platform olarak bugüne kadar bankalar adına sadece gerçek kişilerin kimliklerini doğrulama hizmeti verdiklerini, yayınlanan yeni yönetmelik sayesinde artık tüzel kişileri de doğrulayarak banka müşterisi olmalarını sağlayabileceklerini vurguladı.

Başer, yönetmeliğin yürürlüğe girmesinin ardından tüzel kişilerin tüm bilgilerini, Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS), Sicil Gazetesi, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ve Türkiye Noterler Birliği (TNB) sistemleri üzerinden kontrol ederek regülasyonlara uygun şekilde doğrulayabileceklerini söyledi.

Dijital Kurye Platformu tüzel kişilere de doğrulama hizmeti sunmaya başlayacak

YENİ DÖNEMDE ŞİRKETLER BANKALARDA DAHA HIZLI HESAP AÇABİLECEK

Yeni yönetmelik sayesinde şirketlere bankalarda hesap açma hizmetini çok hızlı ve güvenli şekilde sunabileceklerinin altını çizen Oral Başer, "Bugün Türkiye'de 3,4 milyonu aşkın KOBİ ve yüzbinlerce şirket faaliyet gösteriyor. Önümüzdeki dönemde hepsine platform üzerinden bankaya gitmelerine gerek kalmadan hesap açma hizmeti verebileceğiz" diye konuştu.

Başer, yakın gelecekte POS aboneliği, kredili mevduat hesabı açma gibi başka bankacılık hizmetlerini de kurumsal müşterilerinin kapılarına götürme konusunda Türkiye'nin önde gelen bankalarıyla görüşmelerini sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.