Gmail Çöktü mü? Dosya Eki Gönderimi Sorunu

Gmail Çöktü mü? Dosya Eki Gönderimi Sorunu

İnternet ortamının en önemli can damarları arasında yer alan Google servislerinin bir kaç tanesi ciddi bir problem sebebiyle kullanılmaz hale geldi Aynı altyapı ile çalışan bütün servislere yapılan erişimlerde kesintilerin olduğu görülüyor.

İnternet ortamının en önemli can damarları arasında yer alan Google servislerinin bir kaç tanesi ciddi bir problem sebebiyle kullanılmaz hale geldi Aynı altyapı ile çalışan bütün servislere yapılan erişimlerde kesintilerin olduğu görülüyor. Gmail kullanıcılarının e-posta eki göndermek istedikleri zaman bunu ekleyemediği ve Google Drive uygulamasına da dosya yüklemesi yapamadıkları görüldü. Konu hakkında sorulan Gmail çöktü mü? Sorusuna ait resmi kanaldan açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. ABD merkezli olarak başlayan Gmail, Google Drive, Google Dokümanlar ve Google Meet web servislerine erişim problemlerinin yaşandığı görülüyor. Bu problemin temel sebebinin firmanın kendi web hizmetleri dışında kalan uygulamalara güç aktaran Cloud hizmetine ilişkin sorunun olduğu tahmin ediliyor.

Google Sorunun Çözüleceği Saati Ertelediği Görüldü, Sorun Hala Devam Ediyor

Kullanıcıların Gmail uygulaması üzerinden e-postalarına dosya eki ekleme noktasında problem yaşadıkları görülürken, yalnızca metin barındıran e-postaların gönderimi sağlanabiliyor. Bununla beraber Google Drive dosya yükleme ve Google Dokümanlar‘da çevrimiçi bir dosya üzerinde herhangi bir çalışma yapılması noktasında da problemlerin olduğu görülüyor. Google şirketi, sabah saatlerinde yaşanmaya başlanan bu problemden haberlerinin olduklarına ilişkin bir açıklama yayınladı. Var olan servis problemlerinin saat 11:00’a dek çözülmek için çalışmalar yapılacağı açıklandı. Fakat sorunun çözümünün yapılma saati 12:38’e ertelendi. Şu ana kadar da net bir açıklama yapılmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.