Google, Chrome Kullanıcılarının Güvenliği İçin Çalışma Yapıyor

Google, Chrome Kullanıcılarının Güvenliği İçin Çalışma Yapıyor

Günümüzde en fazla kullanımı olan internet tarayıcıları arasında yer alan Chrome, kullanıcı güvenliği adına önemli bir çalışma yaptı.

Günümüzde en fazla kullanımı olan internet tarayıcıları arasında yer alan Chrome, kullanıcı güvenliği adına önemli bir çalışma yaptı. Kullanıcılarının güvenli olarak internet sitelerinde gezmelerini sağlamak isteyen Google, tarayıcı içerisinde özel bilgilerin çalınmaması adına çalışma yapıyor. Bu çalışmanın bitiminde de kullanıcılarının kişisel bilgilerini girmiş olduğu formlar üzerine yoğunlaştı. Bu formlar ile birçok kullanıcının bilgilerinin ele geçirilmiş olduğu ve güvenliğin sağlanması amacıyla gerekli olduğu kanaatine varıldı. Yapılan çalışmanın ardından birçok defa kullanıcı bilgilerinin güvenli görülmeyen formlar aracılığıyla çalındığı kayıtlara geçti. Belirli güvenlik konularını karşılamayan formlar sebebiyle kullanıcıların en gizli olan bilgilerinin bile sızdığı ve bilgisayar korsanları tarafından kullanıldığı görüldü.

Kullanıcılar Güvenli Olmayan Formlara Karşı Uyarı Notu Görecek

Kullanıcıların karşısına çıkacak olan Chrome 86 sürümünün ardından kullanıcıların güvenliği adına riskli görülen formlara uyarı notu dahil edilecek. Şayet kullanıcılar güvenli sayılmayan bir form içerisine veri girişi yaptığı tespit edilirse tarayıcı kullanıcıya bir uyarı mesajını gönderecek.  Diğer taraftan güvenli olmadığı düşünülen formlar için otomatik doldurma özelliğinin de artık kullanılamayacağı açıklandı. Herhangi bir forma girildiğinde güvenli olmamasına karşın kullanıcı bu formu kullanmayı isterse, bütün bilgilerini elle forma girmesi gerekiyor. Google tarafından Chrome için güvenlik adına bir takım tedbirler aldığı biliniyor. Bu durum birçok defa kullanıcı bilgilerinin çalınmasının sonucunda Google şirketinin harekete geçmesi ve güvenlik konusunda adımlar atmasına sebep oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.