Instagramdan Sahte Hesaplara Karşı Yeni Önlem Geliyor

Instagramdan Sahte Hesaplara Karşı Yeni Önlem Geliyor

Bütün sosyal medya uygulamalarının ortak sorunlarından olan sahte hesap olayı henüz tam olarak çözüşmüş değil. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya liderleri bu olayın önüne geçmek adına bir takım önlemler alıyor.

Bütün sosyal medya uygulamalarının ortak sorunlarından olan sahte hesap olayı henüz tam olarak çözüşmüş değil. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya liderleri bu olayın önüne geçmek adına bir takım önlemler alıyor. Instagram, sahte hesaplara karşı bunların engellenmesi adına doğrulama istemeye başlıyor. Bulunduğumuz dönemde sosyal medya uygulamalarının özellikle sahte hesap konusunda yapılan paylaşımlar sebebiyle gündeme geldiği görülüyor. Instagram’da bu uygulamalar arasında en popüler olanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Facebook bu uygulamayı satın almıştı.

Instagram Şüpheli Bulduğu Kullanıcılardan Kimlik Talep Edecek

Instagram artık bazı kayıt olan kişilerden kimlik doğrulaması isteyecek. Instagram sahte hesap olarak dile getirilen hesaplardan şüphe duyarsa, o kişilerden belirli kimliklerini doğrulamalarını talep edecek. Böylece daha sıkı tedbirler almış olacak ve sürekli açılan sahte hesapların önlenmesi sağlanacak. Bu güncel önlemler tabi ki de tüm kullanıcılar adına uygulanmayacak. Sadece şüpheli görünen yani, takipçilerinin büyük orandaki hesabın yer aldığı bölge dışından oluşuyorsa, bu bir şüpheli durum olarak algılanacak. Otomatik takipçi yükselmesi de artık bu şüpheli hareketten biri olarak görülecek. Yeni gelecek kurallara baktığımız zaman hesaplardan resmi olarak bir kimlik belgesi ile kişinin kim olduğunun doğrulanması talep edilecek. Bunu yapmazlar ise Instagram, gönderilerini daha görünmez yerlere çekecek. Ayrıca etkileşimlerini kısıtlayıp ya da hesaplarını tamamıyla kapatacak. Instagram 2020 senesinde yapılacak olan seçimler öncesinde almış olduğu bu yeni karar ve uygulamaya koyacağı yeni yollar ile bu uygulamanın trolleri ve botlarını temizlemeye kararlı görünüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.