Resident Evil 7 Seride Satış Rekoru Kırdı

Resident Evil 7 Seride Satış Rekoru Kırdı

Resident Evil 7 satış rekoru anlamında Resident Evil 5’i geçerek oyun serisinin en fazla satan oyunu olarak açıklandı. Oyun çıktığı günden bugüne kadar yakalamış olduğu başarının altında ise bir takım teknik bilgiler mevcut.

Resident Evil 7 satış rekoru anlamında Resident Evil 5’i geçerek oyun serisinin en fazla satan oyunu olarak açıklandı. Oyun çıktığı günden bugüne kadar yakalamış olduğu başarının altında ise bir takım teknik bilgiler mevcut. Resident Evil 7 PS4, PC ve Xbox One’da satmış olduğu 7,9 milyon kopya ile beraber serideki en fazla satılan oyunu olmayı başarırken, Monster Hunter World'den sonra Capcom’un en fazla satışı yapan oyunlar sıralaması itibariyle ikinci basamağa çıktı. Bununla beraber, rakamların ardında yatan birkaç teknik detaya bakıldığında ise bu yapım en fazla satış yapan ikinci oyun olmayabilir. Gamespot yapmış olduğu haberde katalogları içerisinde 1 milyon rakamından daha çok kopya satışı yapan oyunları platinyum başlıklar ile çerçeve içine alan Capcom, bununla birlikte en fazla satışı yapan oyunlarına bakış atmamız noktasında bize göz kırpıyor. Fakat her bir oyuna ait sayma biçimi farklılık gösteriyor. Ayrıca Resident Evil satış oranları adına ifade edilen toplam sayıya rakamları belli etmeyen DLC’lerinde içinde olduğu noktasında soru işaretleri var.

Resident Evil 7 Konsol Satış Rakamlarında Üçüncü Sırada Yer Aldı

Diğer taraftan seride yer alan diğer oyunların satış miktarlarındaki rakamlar farklı olarak belirtilirken, bu oyun için bu tarz bir duruma gidilmedi. Bu sebeple de teknik açıdan bize oyunun Resident Evil 4 ve 6’nın konsol satış rakamlarından daha az olduğu sonucunu aktarıyor. Fakat oyunun güncellenmiş şekli güncel nesil konsollarına geldiği takdirde, bu durumda bir değişiklik meydana gelebilir. 1 milyonu aşmayan oyunların satış oranlarını duyurmayan Capcom şirketinin, izlediği bu politika sebebiyle rahat bir plan elde etmesi mümkün olmuyor. Bununla beraber Resident Evil Remake sürümünün 7,2 milyon kopya satışı yaparak çok güzel bir performansa imza attığı, PS satışlarının ardından 4,9 milyon, Nintendo 64 ve Gamecube sürümlerinin satışlarından da 1’er milyon kopya sattığını hatırlatmakta fayda var.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.