Twitter kısıtlı olan özelliğini herkese açıyor

Twitter kısıtlı olan özelliğini herkese açıyor

Twitter'ın kısıtlı olan özelliği diğer kullanıcılara da açılıyor. Twitter tweetlere yanıt verme konusunda kısıtlanan özelliği olarak bilinen özelliğini sonunda diğer kullanıcılar için de açık hale getiriyor.

Twitter'ın kısıtlı olan özelliği diğer kullanıcılara da açılıyor. Twitter tweetlere yanıt verme konusunda kısıtlanan özelliği olarak bilinen özelliğini sonunda diğer kullanıcılar için de açık hale getiriyor. Hatırlarsak bahsi geçen özellik ilk defa Mayıs ayı içinde çok daha az oranda kullanıcıyla testi yapılmıştı. Şu anda ise Twitter, bütün iOS kullanıcıları adına tweet yanıtlarını sınırlamaktan çıkarıyor. Twitter’ın iOS uygulaması üzerinden yapılan güncel bir ayar ile, bütün kullanıcıların tweetlerine kimin yanıt vermesinin mümkün olduğu sınırlamaya olanak veriyor. App Store’da yapılan güncellemede ise, Mayıs ayı içinde, tam olarak istenilen kişiyle sohbet edilmesinin yeni yolu test edildi, şimdide bunun daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlıyoruz ve böylelikle daha anlamlı bir ortam oluşturmanız mümkün denildi. Özelliğin aktif olması için ilk olarak iOS kullanıcısı olmak gerekmektedir. Şayet iOS kullanıcısı olursanız, yeni yapılan güncellemeyi yüklemeniz yeterli olacaktır.

Üç Farklı Seçenek Sunulacak

Kullanıcılar bir tweet attıkları zaman buna herkes cevap verebilir, yalnızca takip ettikleri kişiler cevap verebilir ve yalnızca bahsettikleri insanlar cevap verebilir gibi üç farklı seçenek karşımıza çıkacak. Kullanıcılar diledikleri seçeneği tıklayarak, bu paylaşıma hangi kişilerin cevap vereceğini seçmiş olacak. Bahsi geçen bu özellik, Twitter’ın son dönemlerde yapmış olduğu ilginç değişikliklerden biri oldu. Özellik bugün itibariyle Twitter’ın Android uygulamasının kullanıcıları tarafından da kullanılma imkanı olup olmadığı ya da bütün Twitter web kullanıcıları tarafından hangi tarihten itibaren kullanılabilir olacağı net olarak belli değil fakat kesin olarak bir konu varsa bu da iOS kullanıcılarının gelen son güncellemenin ardından bu özelliği kullanabileceği.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.