WhatsApp geri adım attı mı? | WhatsApp gizlilik sözleşmesini ne zamana erteledi?

WhatsApp geri adım attı mı? | WhatsApp gizlilik sözleşmesini ne zamana erteledi?

WhatsApp'ın kullanıcılarına getirdiği veri paylaşma zorunluluğu tepki çekti. Bunun üzerine WhatsApp'tan konuya ilişkin açıklama geldi. Peki WhatsApp geri adım attı mı? | WhatsApp gizlilik sözleşmesini ne zamana erteledi? İşte detaylar...

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kullanıcılarına getirdiği veri paylaşma zorunluluğu tartışmaları da beraberinde getirdi. Bunun üzerine WhatsApp bugün sabah saatlerinde duyuru yayınladı. Uygulama ekranlarında özel bir duyuru yayınlayan WhatsApp, Hizmet Politikası ve Gizlilik Kurallarına ilişkin doğruları yeniden anımsattı. Yine de bu süreçte kullanıcı kaybeden WhatsApp'tan konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi. Peki WhatsApp geri adım attı mı? | WhatsApp gizlilik sözleşmesini ne zamana erteledi? İşte ayrıntılar...

WHATSAPP GERİ ADIM ATTI MI?

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarından gelen tepkiler üzerine, gizlilik sözleşmesini ertelediğini duyurdu.

WhatsApp her ne kadar geri adım atmış olmasa da tepkiler nedeniyle daha esnek davrandı ve süreyi uzattı. Bu süreçte WhatsApp, gizlilik sözleşmesini kullanıcılara daha iyi ifade edebileceğini düşünüyor.

WHATSAPP GİZLİLİK SÖZLEŞMESİNİ NE ZAMANA ERTELEDİ?

WhatsApp, kullanıcılarından gelen tepkiler sebebiyle gizlilik sözleşmesini 3 ay ertelediğini açıkladı.

WhatsApp'tan yapılan açıklamada güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat'ta kimsenin hesabının silinmeyeceği ifade edilirken yapılacak değişikliğin kullanıcılara daha iyi anlatılabilmesi için sözleşmenin 15 Mayıs'a ertelendiği ifade edildi.

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp kullanıcılarına dayattığı yeni gizlilik sözleşmesi sebebiyle tepki çekmişti.

WhatsApp'tan yapılan açıklamada güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat'ta kimsenin hesabının silinmeyeceği belirtildi.

Yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs'a ertelendiği belirtildi.

WhatsApp'tan yapılan açıklama şu şekilde:

"Yeni güncellemeler, verileri nasıl topladığımız ve kullandığımıza ilişkin daha fazla şeffaflık sağlıyor.

Bugün herkes WhatsApp’ta alışveriş yapmasa da, gelecekte daha fazla insan bunu tercih edecek. Bu nedenle insanların bu hizmetlerden haberdar olması önemli. Bu güncelleme, Facebook ile veri paylaşma kabiliyetimizi artırmıyor.

İnsanlardan şartları incelemeleri ve kabul etmelerinin talep edileceği tarihi geri alıyoruz. 8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek. Ayrıca, WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl işlediğine ilişkin yanlış bilgileri temizlemek için daha çok şey yapacağız.

Ardından, 15 Mayıs’ta yeni iş seçenekleri sunulmadan önce, insanların yeni politikayı sindire sindire gözden geçirebilmeleri için kademeli geçiş sağlayacağız.

İnsanların paylaşımlı konumlarını ve rehberlerini Facebook'la paylaşmıyoruz

WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki insanlara uçtan uca şifreleme getirilmesini sağladı ve bu güvenlik teknolojisini şimdi ve gelecekte savunmaya kararlıyız. Bize ulaşan herkese, gerçeklerin yayılmasına ve söylentilerin durmasına yardımcı olan başka pek çok kişiye teşekkür ederiz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.