WhatsApp yeni güncelleme yapabilir

WhatsApp yeni güncelleme yapabilir

WhatsApp bir kere daha kendi bünyesine entegre etmeye çalıştığı yeni özellik ile karşımıza çıkıyor. WhatsApp, kişinin sahip olduğu hesabın bir kullanıcı adı ve şifrenin yerine fiziksel olarak telefonunuza

WhatsApp bir kere daha kendi bünyesine entegre etmeye çalıştığı yeni özellik ile karşımıza çıkıyor. WhatsApp, kişinin sahip olduğu hesabın bir kullanıcı adı ve şifrenin yerine fiziksel olarak telefonunuza ve telefon numaranıza bağlı olması kişiyi ayırt eden en önemli özelliğiydi. Fakat son gelen haberlere baktığımızda WhatsApp’ın ait olduğu şirket bu durumun esnemesini sağlamak amacıyla çalışıyor. WABetaInfo tarafından kullanıcılara sızdırılan habere göre Facebook, kullanıcıların 4 ayrı türde cihazı aynı WhatsApp hesabına bağlamalarına için bir izin verecek ve bu özellik ile bir kullanıcı ara yüzü üstünde çalışmalar yapıyor. Paylaşılan yeni ekran görüntülerine baktığımızda bu özellik ile ilgili olan seçenekleri görmek mümkün. Doğrulama yapmanın ise SMS ile gönderilecek olan bir kod ile sağlanacağı ifade edilmiş. Bu gelişme ile beraber kullanıcılar WhatsApp hesaplarını diğer cihazların içinden de kolayca kontrol etme şansına sahip olacak. Şu an için deneme sürecinde olan bu özelliğin bütün kullanıcılara ne zaman açılacağı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

WhatsApp, Daha Öncede Kredi Kartı İşine Gireceğini Duyurdu

WhatsApp, Hindistan’da bankacılık alanında kırsal ve düşük gelire sahip bölgelerde banka ile ilgili kurumlarla iş birliği yapmaya çalışıyor. Hindistan'da yönetici olan Abhijit Bose, bu yerlerin hizmetlerini genişletmek amacıyla çaba harcadıklarını ifade etti. WhatsApp, Hindistan’ın kırsal yerlerinde bankacılık hizmetlerinde bir artışa gidiyor. WhatsApp’ın en çok kırsal ve düşük gelire sahip olan bölgelerde bahsi geçen hizmetleri daha da artırmak için bankalar ile işbirliği yapacağı dile getirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.