CHPli belediyeler, bünyesinde çalışanlar için en düşük maaşı 3 bin 100 lira olarak açıkladı!

CHPli belediyeler, bünyesinde çalışanlar için en düşük maaşı 3 bin 100 lira olarak açıkladı!

Asgari Ücret Belirleme Komisyonu tarafından bugün yapılan son toplantının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından asgari ücret 3 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başkanlığında bugün yapılan Asgari Ücret Belirleme Komisyonu'nun son toplantısının ardından Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 2021 yılında yapılacak zam oranını yüzde 21,56 olarak açıkladı. Bunun üzerine asgari ücretin yeni yılda 2 bin 825 lira 90 kuruş oldu. Brüt fiyatı da 3 bin 577 lira 50 kuruş olarak açıklanan asgari ücretin belirlenmesi üzerine CHPli belediyeler, kendi bünyesinde çalışanlarına en düşük maaş olarak 3 bin 100 lira vermesini kararlaştırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, asgari ücretin 3 bin 100 lira olması gerektiğini açıklamasının ardından Konya'nın tek CHPli belediyesi olan Tuzlukçu İlçe Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, kendi belediyesinde asgari tutarı 4 bin 500 lira olarak açıkladı. Bu haber üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ile birçok ilçe belediyesi asgari tuutarı artırdı. 

CHPli belediyeler, bünyesinde çalışanlar için en düşük maaşı 3 bin 100 lira oalrak açıkladı!

Manisa Akhisar, İzmir Bornova ve Konak, Mersin Mezitli ve Eskişehir Tepebaşı ilçe belediyelerinde ise asgari ücret 3100 lira olarak belirlendi

Mansur Yavaş tarafından yapılan açıklamada, “Yılbaşıyla birlikte belediyemizde görevli mesai arkadaşlarımızın maaşının en az 3 bin 100 TL olmasına karar verdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyor, aldığımız kararın hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerinı kullanırken CHP'li Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar da en düşük ücreti 3 bin 100 lira olarak duyurdu. 

Kırşehir Belediyesi, çalışanların maaşlarında yüzde 40'a varan bir iyileştirme yaptığını açıkladı. Manisa'nın CHP'li Akhisar İlçesi'nde de Başkan Besim Dutlu asgari ücretin 3 bin 100 liradan az olmayacağını açıkladı.

İŞTE ÇALIŞANLARININ MAAŞINDA ASGARİ TUTARI 3 BİN 100 LİRA OLARAK BELİRLEYEN BELEDİYELER

  • İzmir Bornova Belediyesi 
  • Mersin Mezitli Belediyesi
  • İzmir Konak Belediyesi
  • Eskişehir Tepebaşı Belediyesi 
  • Konya Tuzlukçu Belediyesi 
  • Artvin Şavşat Belediyesi 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.