Edirne'de 65 yaş üzerinin ücretsiz kartlarına sınırlama

Edirne'de 65 yaş üzerinin ücretsiz kartlarına sınırlama

Edirne'de 65 yaş üstü vatandaşların otobüslere ücretsiz binmelerini sağlayan ulaşım kartlarının kullanımı saat 10.00 ile 15.00 arasında sınırlandırıldı. Bu kapsamda 15.00'den sonra otobüse binmek isteyen 65 yaş üstü kişiler ücret ödeyerek otobüse binecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 65 yaş üstü vatandaşların ulaşım saatlerinde sınırlama yapılacağını açıklamasının ardından ilk sınırlama haberi Edirne'den geldi. Bu kapsamda Edirne'de 65 yaş üstü vatandaşlar saat 10.00 - 15.00 saatleri arasında otobüslerle ücretsiz kartlarıyla binebilecek, saat 15.00'den sonra ise ücret ödeyerek seyahat edebilecek.

10.00-15.00 ARASI ÜCRETSİZ, 15.00 SONRASI ÜCRETLİ

Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin,"Perşembe günü Hıfzısıhha Kurulunun toplantısından çıkan karar 65 yaş üzeri vatandaşların sabah saat 10.00 ile öğleden sonra saat 15.00’e kadar ücretsiz seyahat hakkı yine devam ediyor. Bunun haricinde saatlerde ücretsiz seyahat hakları kalktı. Bunun sebebi pandemiden dolayı çok fazla seyahat olmasın. Çünkü ücretsiz olduğu için bazen suiistimal edilebiliyor. 65 yaş vatandaşlarımız günün her saatinde sıkça araba kullandıkları için böyle bir karar alındı. Bu kararı da biz esnaf olarak tabi ki biraz rahatlatacağını düşünüyoruz ama önemli olan sağlık. Bugünden itibaren 10.00 - 15.00 arasında 65 yaş vatandaşlarımız ücretsiz taşınacak. Onun haricindeki saatlerde ulaşımlarını ücret ödeyerek sağlayabilecekler” diye konuştu.

Edirne'de 65 yaş üzerinin ücretsiz kartlarına sınırlama

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada," Şu hususları kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum; maske ve mekan denetimlerinde uygulanan cezaların bazı kamu kurumlarında yapacak işlemler öncesi ödenmiş olması mecburi hale getirilecektir. İl Hıfzıssıhha Kurulları gerektiğinde özel tedbirler alıp bunları kararlılıkla uygulayabilecektir. Kafe ve restoranların denetimi sıklaştırılacaktır. İzolasyonda olan kişilerin kurallara uyup uymadıkları daha yakından takip edilecektir. Çeşitli ülkeler tarafından geliştirilen ve son aşamaya gelen aşıların Türkiye'deki çalışmaları yakından takip edilmektedir. İl bazında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabilecektir. Yerli aşıda da insan üzerinde deneme çalışmaları önümüzdeki aylarda başlayacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

Edirne'de 65 yaş üzerinin ücretsiz kartlarına sınırlama

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.