HSK, İstanbul ve Ankara'ya yeni başsavcı atamasını gerçekleştirdi

HSK, İstanbul ve Ankara'ya yeni başsavcı atamasını gerçekleştirdi

Hakim ve Savcılar Kurulu birinci dairesi tarafından yapılan atamalar sonucu, İStanbul Cumhuriyet Başsavcılığının İrfan Fidan'dan boşalan koltuğuna Adalet Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ise Ahmet Akça getirildi.

Hakim ve Savcılar Kurulu,  adli ve idari yargıdaki hakim ve savcıları kapsayan mazeret kararnamesinin çalışmalarını tamamlayarak sonuçalrı kamuoyu ile paylaştı. Kararname kapsamında, Yargıtay üyeliğine getirilen İrfan Fidan'ın boşalan koltuğuna getirilen Adalet Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, İstanbul'un yeni Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı. Yine Yargıtay üyeliğine seçilen Yüksel Kocaman'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı pozisyonuna ise  Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça getirildi.

MERSİN, ŞANLIURFA, GAZİANTEP, RİZE VE NİĞDE'YE DE YENİ ATAMALAR

Bunların dışında, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gökhan Karaköse, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına Rize Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri atandı.

HSK, İstanbul ve Ankara'ya yeni başsavcı atamasını gerçekleştirdi

ŞABAN YILMAZ KİMDİR?

50 yaşındaki Şaban Yılmaz, 1970 yılında Rize'de doğdu. İstanbul Üniversitesi'nde tamamladığı hukuk eğitiminin ardından Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev aldı. Evli ve iki çocuk babası olan Yılmaz, son olarak Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına atandı. 

HSK, İstanbul ve Ankara'ya yeni başsavcı atamasını gerçekleştirdi

AHMET AKÇA KİMDİR?

47 yaşındaki Ahmet Akça, 1973 yılında Ankara'da doğdu. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Lisans eğitimini tamamlamasının ardından 1999 yılında Tavşanlı Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. Ardından Reşadiye, Batman, Karaman, Şişli ve İstanbul Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunan evli ve iki çocuk babası Akça, HSK'nın son atamasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevine getirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.